Chciał wyskoczyć z dwunastego piętra! Dramatyczne chwile w Szczecinie

i

Autor: gk Chciał wyskoczyć z dwunastego piętra! Dramatyczne chwile w Szczecinie

Liczyła się każda minuta!

Chciał wyskoczyć z dwunastego piętra! Dramatyczne chwile w Szczecinie

2022-10-11 9:00

Niewiele brakowało, by doszło do tragedii. 31-letni mężczyzna znajdował się na dwunastym piętrze jednego z wieżowców w okolicach centrum Szczecina i istniało realne zagrożenie, że targnie się na swoje życie. Na miejsce dramatycznych zdarzeń przyjechali policjanci, którzy próbowali odwieść desperata od samobójstwa.

Chciał wyskoczyć z dwunastego piętra

Do zdarzenia doszło kilka dni temu. Dyżurny szczecińskiej policji odebrał niepokojący telefon. Mężczyzna poinformował go, że zamierza targnąć się na swoje życie i skoczyć z okna na dwunastym piętrze. Następnie rozłączył się. Próba nawiązania kontaktu okazała się nieudana. Desperat nie odbierał telefonu.

W obliczu poważnego zagrożenia dla życia człowieka policjanci ruszyli na poszukiwania. Szybko ustalili dane mężczyzny, który po pewnym czasie zadzwonił ponownie i poinformował, że wchodzi na dwunaste piętro jednego z wieżowców w pobliżu centrum miasta. Na miejsce natychmiast wysłano funkcjonariuszy.

"Choć kontakt z mężczyzną był utrudniony, akcja zakończyła się sukcesem. Ostatecznie policjanci, którzy dotarli do budynku ściągnęli mężczyznę z parapetu, wciągając na klatkę schodową. 31 latek został przekazany zespołowi pogotowia ratunkowego" - informuje Komenda Miejska Policji w Szczecinie.

Tym razem wszystko zakończyło się szczęśliwie.

Prośba o pomoc nie jest wstydem

Policjanci przypominają, że prośba o pomoc nie jest wstydem. Każdemu zdarzają się gorsze chwile czy niepowodzenia. Co również jest bardzo ważne, nie musimy być sami z naszymi problemami. Na terenie całego kraju działają instytucje, których przedstawiciele są gotowi nieść pomoc. Ważne, aby osoby dotknięte depresją lub zachowaniami autodestrukcyjnymi nie pozostawały z problemem same. Wystarczy zadzwonić lub przyjść na rozmowę, w zamian uzyskując fachową poradę i wsparcie. O poradę oraz wskazanie odpowiedniej placówki można również zapytać dzielnicowego, dla którego pomoc mieszkańcom jest głównym priorytetem służby.

Gdzie szukać pomocy?

Jeśli znajdujesz się w trudnej sytuacji, przeżywasz kryzys, masz myśli samobójcze - zwróć się do dyżurujących psychologów i specjalistów. Gdzie możesz szukać pomocy?

  • Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży: 116 111
  • Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych: 116 123
  • Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka: 800 121 212
  • Wsparcie dla osób po stracie bliskich - będących w żałobie: 800 108 108
  • Tumbo Pomaga - pomoc dzieciom i młodzieży w żałobie: 800 111 123
  • Bezpłatny telefon zaufania dla dzieci i młodzieży Rzecznika Praw Dziecka, czynny całą dobę przez 7 dni w tygodniu: 121 212
  • pokonackryzys.pl

W sytuacji bezpośredniego zagrożenia życia, koniecznie zadzwoń na numer alarmowy 112.

Sonda
Czy znałeś osoby, które popełniły samobójstwo?
Poradnik Zdrowie: depresja pierwsze objawy