Chciał naładować telefon, użył pałki teleskopowej. Odpowie za rozbój w centrum Szczecina

i

Autor: mhoppsy / CC0 / pixabay.com Chciał naładować telefon, użył pałki teleskopowej. Odpowie za rozbój w centrum Szczecina

Chwile grozy

Chciał naładować telefon, użył pałki teleskopowej. Odpowie za rozbój w centrum Szczecina

2022-12-08 21:15

Rozładował mu się telefon, jednak sposób na jego naładowanie okazał się nie tylko dość niekonwencjonalny, ale też niezgodny z prawem. Od przypadkowego mężczyzny zażądał powerbanka, a gdy ten mu odmówił, m.in. wyciągnął pałkę teleskopową. Wkrótce odpowie za rozbój.

Prokuratura Rejonowa Szczecin-Śródmieście zakończyła śledztwo w sprawie rozboju w centrum Szczecina. Wkrótce podejrzany mężczyzna odpowie za swoje czyny przed wymiarem sprawiedliwości. Do sądu trafił akt oskarżenia.

Do zdarzenia doszło 31 sierpnia 2022 roku na placu Zwycięstwa w Szczecinie. Jak informuje prokuratura, sprawca podszedł do stojącego na przystanku autobusowym i zażądał wydania mu powerbanku. Gdy mężczyzna odmówił, podejrzany złapał go za ubranie i za kark uniemożliwiając tym samym ucieczkę. Groził mu też utratą zdrowia, poprzez użycie pałki teleskopowej, którą trzymał w ręku. Ostatecznie zabrał należący do pokrzywdzonego mężczyzny powerbank o wartości 50 złotych.

Sprawca został zatrzymany i trafił do aresztu. W przeszłości nie był karany.

Mężczyzna wkrótce odpowie za swoje czyny przed sądem. Za zarzucane mu przestępstwo rozboju, grozi kara od 2 do 12 lat więzienia.

Sonda
Czy zostaliście kiedyś napadnięci?
Dokonał rozboju i spalił samochód ofiary

Mordował nawet kobiety w ciąży, nie miał litości dla nikogo.

Kim był Henryk Moruś? Posłuchaj przerażającej historii zbrodniarza.

Listen to "Henryk Moruś - Bestia z Sulejowa. ZŁO-Zbrodnia, Łowca, Ofiara" on Spreaker.