100 agentów CBA w szpitalu w Szczecinie! Chodzi domniemane o łapówki

i

Autor: materiały prasowe 100 agentów CBA w szpitalu w Szczecinie! Chodzi domniemane o łapówki

100 agentów CBA w szpitalu w Szczecinie! W tle Marszałek Senatu!

2020-09-23 11:00

Centralne Biuro Antykorupcyjne przeprowadziło ogromną akcje w Szczecinie. Agenci CBA wkroczyli aż do 23 miejsc! Na liście znalazł się między innymi Samodzielny Publiczny Szpital Zespolony w Szczecinie. Śledztwo prowadzone jest w związku z podejrzeniem czynów korupcyjnych. Wszystko to w związku z rzekomą korupcją. Służby wzięły na cel ówczesnego dyrektora szpitala, a obecnego Marszałka Senatu, którego oskarża się o przyjęcie 2 tysięcy złotych łapówki 11 lat temu. CBA planuje również przyjrzeć się działalności Fundacji Pomocy Transplantologii.

Postępowanie wszczęto w minionym roku, w sprawie prawdopodobnego przyjęcia korzyści majątkowej w kwocie 2 tysięcy złotych (w kwietniu 2009 roku) przez ordynatora Oddziału Szpitala przy ulicy Sokołowskiego w Szczecinie. Dodatkowo, funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego, zbadają prawidłowości w funkcjonowaniu Fundacji Pomocy Transplantologii, bo tam również mogło dojść do złamania prawa. CBA nie wyklucza kolejnych przeszukań. 

Ekstremalne temperatury i susza w całym kraju

Komunikat CBA:

"Funkcjonariusze Delegatury CBA w Szczecinie prowadzą pod nadzorem Prokuratury Regionalnej w Szczecinie wielowątkowe śledztwo dotyczące między innymi podejmowania czynności, które mogły udaremnić lub znacznie utrudnić stwierdzenie przestępnego pochodzenia, środków płatniczych pochodzących z korzyści majątkowych przyjmowanych w związku z pełnieniem funkcji publicznej ordynatora Oddziału w Szpitalu, poprzez przyjmowanie tych środków na rzecz Fundacji pod pozorem dobrowolnych wpłat na cele statutowe Fundacji.

W ramach prowadzonego postępowania blisko 100 funkcjonariuszy Centralnego Biura Antykorupcyjnego przeszukało 23 lokalizacje, w tym miejsca prowadzenia księgowości i miejsca przechowywania dokumentacji księgowej podmiotów gospodarczych i instytucji publicznej. Czynności przeprowadzono w skoordynowany sposób w kilkunastu spółkach z branży farmaceutycznej, Samodzielnym Publicznym Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Szczecinie, a także w jednym ze szczecińskich biur podróży.

Ujawniony materiał dowodowy będzie poddany oględzinom i szczegółowej analizie. W śledztwie planowane są kolejne czynności procesowe."

Polskie przysłowia. Jak dobrze je znasz? Sprawdź się w naszym quizie!

Pytanie 1 z 10
Dokończ przysłowie: „Co nagle, to...”