Nie dali jej UMRZEĆ. Ratujący się zmieniali. Niesamowita akcja w Szczecinie!

i

Autor: materiały prasowe Nie dali jej UMRZEĆ. Ratujący się zmieniali. Niesamowita akcja w Szczecinie!

Niesamowita akcja w Szczecinie! UMIERAŁA na chodniku, wspólnie uratowali jej życie

2020-09-22 16:33

Sierż. sztab. Rafał Dzieruk reanimował kobietę, która nieprzytomna leżała na chodniku. Funkcjonariusz podjął czynności ratunkowe, w trakcie których kobieta na przemian traciła funkcje życiowe i je odzyskiwała. Policjant, przy udziale kolegi z patrolu oraz innych osób prowadził akcję reanimacyjną do przyjazdu pogotowia ratunkowego, które zabrało 53-latkę do szpitala.

W piątek po południu, do policjanta z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie, który był w trakcie likwidacji zdarzenia drogowego, podbiegła kobieta prosząc o udzielenie pomocy nieprzytomnej kobiecie leżącej na chodniku. Sierż. sztab. Rafał Dzieruk wraz z drugim przybyłym na miejsce policjantem asp. Tomaszem Dubikowskim bez wahania ruszyli z pomocą.

Po sprawdzeniu czynności życiowych okazało się, że osoba ta jest nieprzytomna i nie oddycha, w związku z tym policjant przejął akcję od młodej kobiety, która rozpoczęła już resuscytację krążeniowo – oddechową i kontynuował masaż serca. Po chwili 53 - latka odzyskała przytomność i została ułożona w pozycji bezpiecznej lecz ponownie straciła przytomność i przestała oddychać. Policjant po raz kolejny rozpoczął ratowane kobiety przywracając jej funkcje życiowe. W całej akcji pomogły również osoby postronne, które wykonywały polecenia mundurowych.

Oczekując na wezwaną na miejsce pomoc medyczną policjanci cały czas sprawdzali czynności życiowe i jednocześnie ustalali okoliczności i stan zdrowia kobiety. Przybyła na miejsca karetka pogotowia ratunkowego zabrała 53 – latkę do szpitala.

Tragiczny wypadek busa, 9 osób nie żyje!

Pierwsza pomoc - czy wiesz, jak jej udzielić?

Pytanie 1 z 10
Wypadek samochodowy
wypadek samochodowy
Nasi Partnerzy polecają