Mała Lilianka kończy roczek

i

Autor: DOMIN Mała Lilianka kończy roczek

Była najmniejszą pacjentką szczecińskiego szpitala ale wygrała walkę o życie! Dziś mała Lilianka kończy roczek! [ZDJĘCIA]

2020-02-13 12:05

Urodziła się w 22. tygodniu ciąży, ważyła zaledwie 450 gramów, mierzyła tylko 27 centymetrów i jej życie było bardzo zagrożone. Walka o życie dziewczynki trwała kilka miesięcy i zakończyła się sukcesem. Dziś Lilianka obchodzi swoje pierwsze urodziny.

Lekarze ze szpitala w Zdrojach walczyli o życie Lilianki przez cztery tygodnie. Ich starania zakończyły się szczęśliwie. W czerwcu 2019 roku zdrowa dziewczynka opuściła szpital, ważąc już 3,3 kg i 49 cm wzrostu. Mówiono wręcz o cudzie. Zdecydowana większość podobnych przypadków kończy się śmiercią.

- 90 procent takich dzieci umiera, a te, które uda się uratować, w 90 procentach mają bardzo poważne powikłania – mówił w czerwcu dr Jacek Patalan, ordynator oddziału patologii i intensywnej terapii noworodka szpitala. - A Liliana wygrała los, bo nie dość, że żyje, to szpital opuści zdrowa.

Równo rok po narodzinach dziewczynka przyjechała ze swoją mamą i dziadkami na wizytę kontrolną do poradni neurologicznej szpitala w Szczecinie Zdrojach. Była to również okazja by świętować ten szczególny dzień. Z małą pacjentką i jej bliskimi spotkał się dyrektor szpitala, Łukasz Tyszler, który wręczył jej prezent.

Chociaż Lilianka ma roczek, jej wiek rozwojowy określa się na 8 miesięcy. Najważniejsze jednak jest to, że wszelkie badania przeszła pomyślnie i jest w pełni zdrowa.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany