Bóbr przeżył chwile grozy. Zwierzak omal nie utopił się w studzience!

i

Autor: SteveRaubenstine / CC0 / pixabay.com, Facebook / OSP Maszewo Bóbr przeżył chwile grozy. Zwierzak omal nie utopił się w studzience!

Strażacy w akcji

Bóbr przeżył chwile grozy. Zwierzak omal nie utopił się w studzience!

2023-02-23 11:19

Takie interwencje nie zdarzają się codziennie. Strażacy zazwyczaj niosą pomoc ofiarom pożarów, jednak bywa, że muszą ratować z opresji zwierzęta. Tak było w Maszewie (woj. zachodniopomorskie), gdzie strażacy ochotnicy zostali wezwani na pomoc w uwolnieniu bobra, który znalazł się w pułapce bez wyjścia.

Do zdarzenia doszło w ubiegłym tygodniu. Druhowie z OSP w Maszewie zostali wezwani na ulicę Dębową, gdzie do studzienki na prywatnej posesji wpadł bóbr. Jak informuje superportal24.pl, właścicielka zauważyła uwięzione zwierzę dzień wcześniej i najpierw samodzielnie próbowała uwolnić bobra, niestety bezskutecznie. Nie pomogło wypompowanie wody i ułożenie desek, po których zwierzę mogłoby się wydostać z pułapki

Do uwolnienia zwierzęcia użyto płachty ratowniczej. Strażakom ochotnikom pomagali policjanci. Po trwającej około godzinie akcji, bóbr był już bezpieczny i wrócił do swojego naturalnego środowiska.

Czy potrafisz prawidłowo określić płeć zwierząt?

Pytanie 1 z 10
Samica psa to:
Bóbr w wielkim mieście. Dzięki policjantom wrócił do domu
Nasi Partnerzy polecają