Ambulans

i

Autor: Grzegorz Kluczyński Ambulans

Bielice: Otworzył piec i nagle ogień BUCHNĄŁ mu prosto w twarz! Młody mężczyzna ciężko POPARZONY

2021-03-31 12:54

Otworzył drzwiczki pieca, żeby dołożyć opału. Finał wykonywania zwykłej codziennej czynności okazał się fatalny dla jego zdrowia. Młody mieszkaniec Bielic w powiecie pyrzyckim (woj. zachodniopomorskie) doznał rozległych poparzeń pierwszego i drugiego stopnia. Poszkodowany trafił do szpitala.

Do nieszczęśliwego wypadku doszło we wtorek późnym popołudniu. 22-letni mężczyzna palił w piecu. Chcąc dołożyć opału otworzył drzwiczki. W tym momencie załączyła się dmuchawa, która podsyciła ogień. Płomień wydostał się z pieca i dotkliwie poparzył 22-latka.

"Doszło u niego do poparzeń pierwszego i drugiego stopnia w okolicy twarzy, szyi oraz obu kończyn górnych. Urazowi uległo 36 procent ciała" - informują ratownicy medyczni z Pyrzyc.

Na miejsce przyjechało pogotowie ratunkowe. Wezwano również śmigłowiec LPR, jednak okazało się, że transport śmigłowcem nie jest potrzebny.

Jak informują ratownicy, ich działania skupiły się na zabezpieczeniu poparzonej skóry opatrunkami z hydrogelu oraz zastosowaniu farmakologicznej terapii multimodalnej w celu zwalczenia silnego bólu, który odczuwał chory.

Mężczyzna w stanie stabilnym został następnie przetransportowany został na najbliższy SOR.

Zobacz też: Próba samobójcza w Baniach. W mieszkaniu ulatniał się gaz. Interweniowali strażacy

Sonda
Czy boisz się pożaru?
Pożar na ul. Jagiellońskiej w Szczecinie
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany