Będzie drożej, ale też będzie można zaoszczędzić. Nowości w Szczecińskim Rowerze Miejskim

i

Autor: Grzegorz Kluczyński Będzie drożej, ale też będzie można zaoszczędzić. Nowości w Szczecińskim Rowerze Miejskim

Zmiany w BikeS

Będzie drożej, ale też będzie można zaoszczędzić. Nowości w Szczecińskim Rowerze Miejskim

2023-02-21 9:05

Wkrótce minie rok od uruchomienia systemu Szczecińskiego Roweru Miejskiego w nowej odsłonie. Operator BikeS, poza urodzinowym konkursem, szykuje zmiany dla użytkowników. Będzie podwyżka opłat, ale będzie można również sporo zaoszczędzić. Pojawi się również opcja zrobienia zdjęcia po zakończeniu wypożyczenia, co pozwoli uniknąć niepotrzebnych komplikacji.

BikeS czwartej generacji wystartował w marcu 2022 roku. Zniknęła konieczność przypinania rowerów do stacji, zastąpiły je strefy postoju. Pojawiła się także możliwość korzystania z rowerów miejskich przez cały rok. Jednoślady, były więc dostępne, w okrojonej ilości, również w okresie zimowym.

Po zakończeniu okresu zimowego, czyli od 1 marca liczba rowerów znów wzrośnie. Pojawią się również zmiany w funkcjonowaniu miejskiej wypożyczalni. Niestety nie wszystkie ucieszą użytkowników, gdyż będą wiązać się z większymi opłatami. Są też dobre wiadomości.

Nowy cennik BikeS

Od 1 marca wzrośnie opłata za jedną minutę korzystania z roweru. Zamiast 6 groszy, trzeba będzie zapłacić 10 groszy. Zyskają jednak ci, którzy zamiast jednorazowych opłat za wypożyczenie, korzystają z abonamentu. Będzie on tańszy. Zamiast 18 zł miesięcznie, użytkownicy zapłacą 15 zł. Jeszcze tańszy będzie trzymiesięczny abonament. Z 45 zł jego cena spadnie do 35 zł.

Z większymi opłatami będą musieli liczyć się ci, którzy pozostawią rower poza obszarem funkcjonowania BikeS, czyli porzucą jednoślad np. poza granicami miasta. Zamiast 200 złotych, będą musieli zapłacić aż 1000 złotych.

Po odstawieniu roweru zrób zdjęcie!

Żeby uniknąć kłopotliwych sytuacji, wynikających nie zawsze z winy użytkownika, w aplikacji Rovee pojawi się możliwość zrobienia zdjęcia po zakończeniu przejazdu. Po zamknięciu blokady roweru w aplikacji Roovee przez 60 sekund będzie czynna opcja zrobienia zdjęcia. Zdjęcie może być przydatne w razie rozstrzygania reklamacji, czy, kiedy i w jakim stanie rower został odstawiony do strefy postoju, albo poza nią (warto pamiętać, że to wiąże się z dodatkowymi opłatami).

Nowe strefy postoju

Jak informuje operator systemu, w marcu pojawią się dwie nowe strefy postoju. Jedna z nich będzie już dostępna 1 marca na skrzyżowaniu ulic Łukasińskiego i Sosabowskiego. Natomiast nieco później pojawi się nowa strefa postoju w Dobrej, przy ul. granicznej, obok urzędu gminy.

Urodzinowe niespodzianki

1 marca, czyli w dniu pierwszych urodzin "nowego" BikeS, w trzech różnych strefach postoju na trzech szczęśliwców będą czekać vouchery na roczne abonamenty BikeS. Koperty z voucherami będą podpięte pod balony przymocowane do rowerów. Tego dnia operator planuje ogłosić również konkurs na hasło promujące BikeS z główną nagrodą w postaci tabletu.

Jak "zarobić" na przejażdżce Szczecińskim Rowerem Miejskim?
Sonda
Czy Szczecin jest przyjazny dla rowerzystów?
Nasi Partnerzy polecają