Pływalnia w Stargardzie

i

Autor: Google Street View

Basen w Stargardzie jeszcze później niż planowano? Niespodziewane znalezisko pod ziemią

2021-02-16 9:28

O kolejne kilka tygodni może przesunąć się termin oddania do użytku zmodernizowanej pływalni przy ul. Szczecińskiej w Stargardzie. Przyczyną jest niespodziewane znalezisko, na które natrafiono podczas prac budowlanych.

Tym razem utrudnienia spowodował gazociąg, na który natrafiono podczas prac wokół budynku, a także pozostałości z czasów II wojny światowej.

"W trakcie prowadzenia prac instalacyjno-sanitarnych na zewnątrz okazało się, że rurociąg gazowy przebiegający po naszym terenie od strony ul. Szczecińskiej ułożony jest za płytko w ziemi i bezpośrednio koliduje z warstwami podbudowy zagospodarowania terenów utwardzonych. W związku z powyższym (w oparciu o uzyskane niezbędne uzgodnienia z Gazownią), konieczne jest wprowadzenie pewnych korekt w projektach - zarówno drogowym, jak i zagospodarowania terenu. Ponadto niezbędne jest wykonanie projektu rury osłonowej czynnego gazociągu w miejscach utwardzonych"

- informuje stargardzki Ośrodek Sportu i Rekreacji.

To jednak nie koniec. Pod dawnymi kortami tenisowymi, ekipy budowlane natrafiły na tunel przeciwlotniczy z czasów II wojny światowej. OSiR wystąpił do Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków o zgodę na jego zasypanie. Zgoda została wydana, jednak prace wymagają dodatkowego czasu.

Niespodziewane znaleziska mogą spowodować kolejne już opóźnienie inwestycji. Przypomnijmy, według pierwotnych planów, mieszkańcy Stargardu mieli korzystać ze zmodernizowanej pływalni już w październiku 2020 roku. Pandemia i liczne niespodziewane prace dodatkowe, które musiały zostać wykonane ze względu na zabytkowy charakter budynku, opóźniły oddanie obiektu do użytku o ponad pół roku, na koniec maja 2021 roku. Jest jednak bardzo prawdopodobne, że ten termin również nie zostanie dotrzymany, a oddanie pływalni do użytku przesunie się o kilka tygodni.

Sonda
Czy chodzisz regularnie na basen?
Świnoujście: Hipnotyzujący Bałtyk w zimowej odsłonie
Nasi Partnerzy polecają