wybory 2023

Baneroza w Szczecinie? Mieszkańcy oceniają plakaty na szczecińskich płotach

2023-09-25 12:51

Wybory parlamentarne 2023 zbliżają się nieubłaganie. W skrzynkach na listy można znaleźć ulotki, na placach odbywają się wiece. Po miastach chodzą kandydaci. A na płotach zawieszane są plakaty wyborcze. Jak się okazuje, mieszkańcy nie do końca to pochwalają.

Plakaty zawładnęły Szczecinem? Kto się na nich najczęściej pojawia?

Idąc samym Niebuszewem-Bolinkiem można zauważyć sporo plakatów m.in Dariusza Mateckiego, znanego szczecińskiego polityka. Pojawiają się też banery promujące innego znanego działacza – Patryk Jaskulskiego. Ten drugi szczególnie aktywnie działa na mieście. Codziennie stara się odwiedzać różne osiedla w mieście i rozmawiać z mieszkańcami. Słynie nawet z rozdawania jabłek.

Najważniejsze wybory. Debata - Kompilacja (24.09.2023)

Plakatoza w Szczecinie. Mieszkańcy oceniają działanie polityków

Patrząc na obwieszone płoty czy balkony plakatami, postanowiliśmy zapytać losowych przechodniów o opinię na ten temat. Zdecydowana większość wypowiadała się w takim tonie, co pan Tomasz.

- Wszędzie są plakaty, a po wyborach się walają na śmietnikach. Po co to? Nie lepiej iść z duchem czasu i wrzucić informację w internet? Mniej śmieci się przynajmniej by walało – opowiada pan Tomasz.

W podobnym tonie wypowiedziała się pani Anna.

- Dla mnie plakaty psują całą przestrzeń. Spaceruję sobie z dzieckiem i psem, a tu wszędzie plakaty. To naprawdę szpeci krajobraz. Mówią betonoza, a dla mnie to baneroza! – mówi pani Anna.

Są też takie głosy, jak pani Jadwigi. Starsze pokolenie nie narzeka na plakaty.

- Nie umiem korzystać z internetu. Dla mnie plakat czy ulotka to dobre źródło informacji, bo wiem, czy komuś dobrze z oczu patrzy – śmieje się pani Jadwiga.

A co wy o tym sądzicie?

Sonda
Czy Koalicja Obywatelska powinna wygrać przyszłe wybory?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany