Przebudowa alei Wojska Polskiego - grudzień 2021

i

Autor: Szczecińskie Inwestycje Miejskie Przebudowa alei Wojska Polskiego - grudzień 2021

Aleja Wojska Polskiego rozkopana. Co się dzieje na placu budowy w centrum Szczecina?

2021-12-22 11:07

Minęły już trzy miesiące od rozpoczęcia przebudowy alei Wojska Polskiego. W tym czasie sporo się zmieniło, chociaż na ostateczny efekt przyjdzie jeszcze trochę poczekać. Na razie wszystko bardziej przypomina krajobraz księżycowy niż główną śródmiejską aleję.

Wykopy, korytowanie, przebudowa sieci podziemnych oraz wykonywanie warstw konstrukcyjnych jezdni i chodnika – to zakres robót, które prowadzone są na przebudowywanym śródmiejskim odcinku al. Wojska Polskiego. Zdecydowana większość prac skupia się obecnie na odcinku między skrzyżowaniem z ul. Jagiellońską i placem Zgody.

- Te prace prowadzono są połówkowo na całym zamkniętym fragmencie alei - informuje Piotr Zieliński ze spółki Szczecińskie Inwestycje Miejskie. - Tam gdzie część robót związanych z wykopami została już zrealizowana, widoczne są ustawione nowe krawężniki.

W celu wykonania prac przy kanalizacji deszczowej, rozebrane zostały także dwa wewnętrzne pasy nawierzchni asfaltowej pomiędzy Placem Zgody a Placem Zwycięstwa.

Czytaj też: Odkrycie w centrum Szczecina. Stare torowisko przetrwało pół wieku pod asfaltem [ZDJĘCIA, WIDEO]

Co się zmieni na al Wojska Polskiego?

W ramach inwestycji zmieni się naprawdę dużo. Uporządkowane zostanie parkowanie, chodniki staną się bardziej przyjazne dla pieszych, pojawią się nowe nasadzenia, zmodernizowane zostaną przylegające do al. Wojska Polskiego fragmenty ulic Śląskiej i Jagiellońskiej, pojawią się nowe elementy małej architektury. Zmieni się również plac Zgody, który stanie się rondem. Ponadto w sąsiedztwie placu Zgody, w ramach rewitalizacji wnętrza kwartału 36 obejmującego ulice Małkowskiego, Ks. Bogusława, Boh. Getta Warszawskiego oraz Królowej Jadwigi, powstanie również dwupoziomowy podziemny parking, w którym zmieści się około 150 pojazdów.

Czytaj też: Wielka wycinka drzew w centrum Szczecina. Internauci: "Barbarzyństwo!" [ZDJĘCIA, WIDEO]

Sonda
Jak oceniasz stan szczecińskich ulic?
Na alei Wojska Polskiego w Szczecinie wycięto kilkanaście dorodnych drzew