To już koniec

Znika popularny park rozrywki z największym kołem młyńskim w Polsce. Tak wyglądały jego ostatnie chwile

2023-09-04 12:28

Przez cały sezon letnim był jedną z największych atrakcji szczecińskiej Łasztowni. Park rozrywki z największym kołem młyńskim w Polsce przyciągał ogromne tłumy mieszkańców i turystów spragnionych sporej dawki rozrywki, adrenaliny i wyjątkowych widoków. Wraz z końcem wakacji Holiday Park Szczecin zakończył działalność.

Karuzele, tunele strachu, wielki "młot" czy jeszcze większy diabelski młyn już od kilku lat są nieodłącznym elementem sezonu wakacyjnego na Łasztowni i przyciągają zarówno miłośników spokojniejszej rozrywki jak i ekstremalnych doznań. Jest to również okazja do podziwiania pięknych widoków. Koło młyńskie "Wheel of Szczecin" o średnicy 55 metrów to największy taki obiekt w Polsce, a z jego szczytu można podziwiać panoramę Szczecina, port i rozlewiska Odry z jeziorem Dąbie.

Pierwszy weekend września był ostatnią okazją do skorzystania z tych wszystkich atrakcji. Wielu szczecinian skorzystało z przyjemnej pogody i przyszło na Łasztownię, by po raz ostatni w tym roku odwiedzić Holiday Park Szczecin. Na kolejną okazję będzie trzeba poczekać wiele miesięcy. Wszystko wskazuje bowiem na to, że zarówno koło młyńskie jak i pozostałe atrakcje powrócą wraz z początkiem przyszłorocznego lata.

Ostatnie chwile parku rozrywki na szczecińskiej Łasztowni

Jak dobrze znasz atrakcje turystyczne Pomorza Zachodniego?

Pytanie 1 z 10
Gdzie znajduje się Promenada Gwiazd?
Listen on Spreaker.