Piknik nad Odrą 2016

i

Autor: Międzynarodowe Targi Szczecińskie Piknik nad Odrą 2016

Zbliża się Piknik nad Odrą 2016! Jakie atrakcje czekają na szczecinian i turystów?

2016-04-19 9:21

W dniach 7-8 maja odbędzie się pierwsza w tym sezonie duża impreza plenerowa na Wałach Chrobrego, czyli kolejna edycja Pikniku nad Odrą. Jakie atrakcje czekają na szczecinian i turystów?

Targi turystyczne nad Odrą

W tym roku odbędzie się jubileuszowa, 25. edycja targów Market Tour. Targi turystyczne są jednym z najważniejszych elementów Pikniku nad Odrą. Swoją ofertę zaprezentują regiony i miasta turystyczne z Polski i zagranicy, w tym z Czech, Niemiec, Węgier i Hiszpanii, biura podróży, hotele, ośrodki wypoczynkowe, rekreacyjne, sanatoryjne oraz przewoźnicy. Targi to również okazja, aby zebrać ofertę turystyczną wyjazdów letnich i zimowych, zaplanować zarówno długi, wakacyjny urlop jak i krótki wypoczynek. Wśród atrakcji planowanych przez wystawców na stoiskach będą pokazy  flamenco, serwowania wina przez hiszpańskiego venenciadora, konkursy z atrakcyjnymi nagrodami oraz animacje dla dzieci.

Podróżnicy w Strefie Globtrotera

W 2016 roku imprezę ponownie wzbogaci Strefa Globtrotera - miejsce spotkań ze znanymi podróżnikami, warsztatami podróżniczymi i autorskimi prezentacjami. Podczas poprzednich edycji gościli m.in.: Elżbieta Dzikowska, Wojciech Cejrowski i Aleksander Doba. W tym roku  w będzie można spotkać się m.in. z
Przemkiem Kossakowskim, Arkadym Pawłem Fiedlerem,  Piotrem Strzeżyszem, oraz szczecińskimi podróżnikami rowerowymi,  rodziną Kobusów i podróżnikami, którzy opowiedzą jak podróżować po świecie za grosze. Będzie można także zobaczyć zdjęcia z Nowej Zelandii, zapoznać się z ofertą wydawnictw, portali podróżniczych, zakupić obrazy o tematyce marynistycznej. Nie zabraknie konkursów i warsztatów dla dzieci.

Kulinarne atrakcje i wielki deser

Po raz kolejny Piknikowi nad Odrą towarzyszyć będą Targi Żywności i Produktów Ekologicznych Organic. Jest to propozycja dla wszystkich zainteresowanych ekologicznymi i naturalnymi produktami oraz unikalnymi rękodziełem. Uczestnicy Pikniku będą mieli także okazję spróbować wyrobów z regionów Lubuskiego, Pomorskiego, Wielkopolskiego i Zachodniopomorskiego wpisanych na Listę Produktów Tradycyjnych.

Wielbicieli dobrego piwa z pewnością ucieszy obecność małych, regionalnych browarów. Co więcej, tylko podczas Pikniku nad Odrą będzie można zakupić jubileuszowe piwo piknikowe! Nowością na imprezie będzie także obecność food trucków, czyli barów na czterech kółkach, serwujących m.in.  zapiekanki, hamburgery, słodycze oraz prawdziwe, belgijskie frytki.

Z okazji jubileuszu targów Market Tour w tym roku organizatorzy zapraszają na deser! Odwiedzający będą częstowani wielkim tortem. Słodki przysmak o wadze 100 kg serwowany będzie w sobotę 7 maja.

Miejsce dla wędkarzy

Entuzjaści wędkarstwa będą mogli odwiedzić Strefę Wędkarza. Wystawcy będą oferować m.in. akcesoria wędkarskie, łodzie i pontony. Będzie także można skorzystać z tramwaju wodnego, którego rolę pełnić będzie katamaran.

Festyn rodzinny

Piknik nad Odrą ma charakter wiosennego rodzinnego festynu, który oferuje atrakcje zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych. W tym roku ponowie powstaną place zabaw, scena z występami muzycznymi i pokazami tanecznymi oraz jarmark. Odwiedzający będą mogli wziąć udział w licznych konkursach z nagrodami.

Więcej informacji na stronie www.pikniknadodra.pl.

Piknik nad Odrą 2016

i

Autor: Międzynarodowe Targi Szczecińskie Piknik nad Odrą 2016

Przeczytaj również: Tablice rejestracyjne w województwie zachodniopomorskim. Czy potrafisz je rozszyfrować? [QUIZ]

Nasi Partnerzy polecają