Zamaskowani i uzbrojeni napastnicy wtargnęli do mieszkania. Groza w Gryficach

i

Autor: un-perfekt / CC0 / pixabay.com Zamaskowani i uzbrojeni napastnicy wtargnęli do mieszkania. Groza w Gryficach

Rozbój nad ranem

Zamaskowani i uzbrojeni napastnicy wtargnęli do mieszkania. Groza w Gryficach

2023-02-23 10:31

Chwile grozy przeżyli lokatorzy jednego z mieszkań w Gryficach. Nad ranem do lokalu wtargnęło trzech zamaskowanych mężczyzn, którzy posługiwali się narzędziem przypominającym broń. Używając przemocy, dokonali kradzieży i uciekli z miejsca zdarzenia. Na szczęście długo nie nacieszyli się łupem i wolnością. Krótko po dokonaniu rozboju wszyscy wpadli w ręce stróżów prawa.

Do zdarzenia doszło w piątek, 17 lutego, nad ranem. Trzech zamaskowanych mężczyzn weszło do prywatnego mieszkania, posługując się narzędziem, przypominając broń. Następnie, używając przemocy, napastnicy okradli lokatorów.

- Po napadzie jeden z pokrzywdzonych zgłosił się do Komendy Powiatowej Policji w Gryficach, aby poinformować o całym zdarzeniu - informuje podkom. Zbigniew Frąckiewicz z gryfickiej policji. - Dzielnicowi z Gryfic niezwłocznie zajęli się tą sprawą i wyniku prowadzonych działań ustalili miejsce, w którym sprawcy przechowują skradzione rzeczy, a następnie dokonali zatrzymania trzech mężczyzn.

Sprawcami okazali się mieszkańcy powiatu gryfickiego w wieku 20, 26 i 54 lat. Cała trójka usłyszała zarzuty dokonania rozboju oraz kradzieży z włamaniem.

- Jak się okazało w toku prowadzonych czynności, sprawcy wykazali się zuchwałością i brutalnością po dokonaniu włamania i rozboju na swych ofiarach, ukradli część przedmiotów należące do ofiar, by ponownie powrócić i zabrać resztę łupu po raz drugi dokonując rozboju - dodaje podkom. Zbigniew Frąckiewicz.

Za popełnione przestępstwa mężczyznom grozi do 12 lat więzienia. Najstarszy ze sprawców odpowie za swoje czyny w warunkach recydywy, 54-latkowi grozi nawet do 18 lat pozbawienia wolności.

Sonda
Czy kary za dokonanie rozboju powinny być wyższe?
Wyrok za 240 ciosów nożem
Nasi Partnerzy polecają