Zachodniopomorskie. To był niebezpieczny weekend! Od początku wakacji utonęło 13 osób!

2020-08-10 15:27 Bogdan Stech
Zachodniopomorskie. To był niebezpieczny weekend! Od początku wakacji utonęło 13 osób!
Autor: materiały prasowe Zachodniopomorskie. To był niebezpieczny weekend! Od początku wakacji utonęło 13 osób!

Niestety mimo wielu apeli płynących z różnych stron, wciąż nie brakuje tych, którzy w lekceważący sposób podchodzą do zasad bezpieczeństwa i przepisów prawa, które obowiązują podczas wypoczynku nad wodą. Są to m.in. osoby, które wchodzą do wody przeceniając swoje umiejętności i lekceważąc potencjalne zagrożenia.

Od początku wakacji na terenie województwa zachodniopomorskiego utonęło 13 osób, na szczęście w ten ostatni upalny weekend nikt nie zginął w wodzie. Niemniej jednak doszło do kilku niebezpiecznych sytuacji, które tylko dzięki szybkiej reakcji świadków jak i ratowników nie doprowadziły  w konsekwencji do tragedii.

W Drawsku Pomorskim topiło się 7 - letnie dziecko. Chłopca na brzeg wyciągnęli ratownicy WOPR, którzy jako pierwsi rozpoczęli jego reanimację. Zespół Lotniczego Pogotowia Ratunkowego przetransportował dziecko do szpitala. Natomiast w powiecie stargardzkim młody mężczyzna skoczył do płytkiej wody. Na pomost wyciągnęli go ratownicy. Mężczyzna trafił do szpitala. Równie nieodpowiedzialnym zachowaniem wykazał się szczecinianin, który próbował przepłynąć  Odrę wpław skacząc do wody na  szczecińskich bulwarach. Na szczęście nic mu się nie stało. Pamiętajmy, że najczęstszymi przyczynami utonięć jest przecenianie własnych umiejętności oraz wchodzenie do wody pod wpływem alkoholu.

Dzieci powinny bawić się w wodzie tylko pod opieką dorosłych, dobrze żeby miały złożone na siebie dmuchane rękawki, które pomogą dziecku utrzymać się na wodzie. Woda do żywioł, który nie wybacza błędów, a o te naprawdę nietrudno, gdy zlekceważy się podstawowe zasady bezpiecznego wypoczynku nad wodą.

Groźny wypadek prezydenta na wodzie. Maszyna leżała na boku

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.