Szpital przy Arkońskiej w Szczecinie

i

Autor: Archiwum Eski

Ogromne dofinansowanie

Miliony złotych na kluczowe inwestycje dla szpitali w województwie

2023-03-15 8:18

Zarząd Województwa Zachodniopomorskiego przekaże blisko 8 mln zł na inwestycje w placówkach medycznych. Środki pokryją im koszty remontów, modernizację infrastruktury oraz zakupy nowych urządzeń medycznych. Dofinansowanie otrzyma osiem lecznic w regionie.

Szpitale w Szczecinie i w Koszalinie z ważnym dofinansowaniem

- Do naszych specjalistycznych szpitali trafiają pacjenci z całego województwa, dlatego chcemy, aby pod względem infrastrukturalnym placówki należały do najnowocześniejszych w regionie. Zależy nam na tym, by chorzy leczeni byli w jak najlepszych warunkach, z wykorzystaniem najlepszego sprzętu. Od lat pomagamy finansowo jednostkom w podnoszeniu standardów usług medycznych dokładając środki z własnego budżetu - poinformował marszałek województwa zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.

Samorząd Województwa Zachodniopomorskiego jest podmiotem tworzącym dla 13 placówek ochrony zdrowia, z czego 7 z nich to specjalistyczne szpitale.

Zachodniopomorskie szpitale czekają kolejne inwestycje. Na co pójdą pieniądze?

Urząd Marszałkowski przekaże pomoc ośmiu podległym mu jednostkom. Wsparcie pomoże w realizacji trzynastu projektów inwestycyjnych. Otrzymają je m.in.:

  • Szpital Wojewódzki w Koszalinie (2,7 mln zł),
  • Szpital Wojewódzki w Szczecinie (2 mln zł) oraz
  • Szpital "Zdroje" (1,6 mln zł).

Szpital Wojewódzki w Koszalinie przeznaczy środki na zakup cyfrowego zestawu rentgenowskiego do radiografii i fluoroskopii, dostosowanie pomieszczeń pracowni RTG w pawilonie dziecięcym oraz pomieszczeń do potrzeb Pracowni Elektrofizjologii.

Szpital Wojewódzki w Szczecinie zmodernizuje (przy ul. Arkońskiej i w Zdunowie) instalacje oświetleniowe, zamontuje czujni ruchu oraz zakupi system do oceny zaburzeń rytmu serca pozwalającemu na badania elektrofizjologiczne i ablacji.

Szpital "Zdroje" pieniądze przeznaczy m.in. na zakup aparatury medycznej, montaż centrali telefonicznej wielonumerowej wraz z dostosowaniem do potrzeb w poszczególnych budynkach oraz realizację pierwszego z trzech etapów związanych z utworzeniem ciepłowni zasilanej ze źródeł geotermalnych.

Źródło: Zachodniopomorskie: ponad osiem milionów złotych na kluczowe inwestycje dla szpitali w województwie
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany