W jednym ze sklepów w Nowogardzie za drogie markowe perfumy zapłacila grosze. To nie była walentynkowa promocja

i

Autor: PourquoiPas / CC0 / pixabay.com W jednym ze sklepów w Nowogardzie za drogie markowe perfumy zapłacila grosze. To nie była walentynkowa promocja

Będzie miała kłopoty

Za drogie markowe perfumy zapłaciła grosze. To nie była walentynkowa promocja. Co się wydarzyło w sklepie w Nowogardzie?

2022-10-21 11:21

Wzięła z półki perfumy o wartości ponad 500 złotych i poszła do kasy. Tam zapłaciła tylko... 13 złotych! Wyjątkowa promocja? Okazało się, że nie. 21-latka, która dokonała "okazjonalnych" zakupów, będzie miała spore kłopoty. Grozi jej nawet wiele lat za kratkami. Jak to się stało?

Do zdarzenia doszło 14 lutego 2022 roku. W jednym z sieciowych sklepów w Nowogardzie, młoda kobieta postanowiła kupić sobie drogie kosmetyki, jednak nie płacąc za nie fortuny. Zamiast liczyć na wyprzedaż lub walentynkową promocję, postanowiła wziąć sprawy w swoje ręce. Dosłownie, bo na wybranych produktach podmieniła kody kreskowe.

- Podejrzana dwukrotnie udała się do jednego ze sklepów sieciowych, oferującego sprzedaż między innymi artykułów drogeryjnych. Tam wybrała dwa flakony perfum znanej marki, po czym na ich opakowaniu nakleiła kod kreskowy pochodzący z innych produktów oferowanych w tym sklepie, o niższej wartości - tłumaczy prok. Alicja Macugowska-Kyszka z Prokuratury Okręgowej w Szczecinie. - Następnie podejrzana udała się do kasy, gdzie dokonała płatności na kwoty odbiegające od rzeczywistej wartości perfum. Faktyczna wartość perfum wyniosła 506,80 zł, podczas gdy podejrzana zapłaciła łącznie kwotę 13,18 zł.

Podstęp jednak się nie udał. 21-latka wpadła i teraz będzie musiała tłumaczyć się ze swojego zachowania przed wymiarem sprawiedliwości. Prokurator Rejonowy w Goleniowie skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko kobiecie. Za oszustwo grozi jej od 6 miesięcy nawet do 8 lat więzienia.

21-latka nie była wcześniej karana.

Sonda
Czy kiedykolwiek padłeś/aś ofiarą oszustwa?
W Polsce brakuje cukru. A jak jest w Niemczech?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany