Z gastronomocznej mapy Szczecina znika znane miejsce. Istniało 16 lat

i

Autor: 22646676 / CC0 / pixabay.com, Google Street View Z gastronomocznej mapy Szczecina znika znane miejsce. Istniało 16 lat

Ostatnia szansa, by je odwiedzić

Z gastronomocznej mapy Szczecina znika znane miejsce. Istniało 16 lat

2022-11-18 10:20

Ten lokal na dobre zapisał się na gastronomicznej mapie Szczecina i był jednym z najbardziej znanych i najstarszych miejsc na szczecińskim Podzamczu. "Był", bo już wkrótce przejdzie do historii. Właściciele pizzerii "Pomiędzy" znajdującej się na Rynku Siennym przekazali w mediach społecznościowych smutną wiadomość. Po 16 latach działalności lokal zostanie zamknięty.

To już ostatnia szansa, by wybrać się w to miejsce, by skosztować pizzy i innych dań serwowanych w "Pomiędzy". Kilka dni temu właściciele poinformowali, że restauracja na Podzamczu zostanie wkrótce zamknięta.

"Od 16 lat gościliśmy Was w naszej restauracji. Przyszedł jednak czas aby z różnych względów zakończyć naszą działalność. Zapraszamy do nas aby ostatni raz skosztować naszych dań. Będziemy otwarci jeszcze przez ok. 3 tygodnie. Dziękujemy za lata spędzone razem. Do zobaczenia" - czytamy na facebookowym profilu pizzerii.

Wiadomość o zamknięciu "Pomiędzy" wywołała falę komentarzy. Mieszkańcy nie kryją smutku z powodu zniknięcia popularnego lokalu z gastronomicznej mapy Szczecina.

"Musimy iść ostatni raz na naszą sałatkę i piwko."

"I gdzie ja teraz będę jadł takie pyszne ciabatty?"

"Wielka szkoda. Będę tęsknić za sałatkami i tym Waszym klimatem."

"Sałatka Amerykańska na zawsze w naszych sercach."

"Kończy się pewna epoka. Okropna wiadomość."

"O jaaa... najlepszy makaron z sezamem."

- czytamy w komentarzach.

To już kolejny lokal gastronomiczny, który znika z przestrzeni Szczecina. Na trudną sytuację gastronomii, a co za tym idzie - zamykanie restauracji, wpłynęła przede wszystkim pandemia. Obecnie restauratorzy muszą walczyć m.in. ze skutkami rosnących kosztów produktów czy energii. To powoduje wzrost cen i niestety spadek liczby klientów. Wielu przedsiębiorców niestety nie daje sobie rady z szalejącą drożyzną i muszą podjąć najtrudniejszą decyzję o zamknięciu działalności.

Sonda
Jak często chodzisz do restauracji?
Sensacyjne odkrycie archeologiczne na szczecińskim Podzamczu