Akt oskarżenia dla sprawcy

Wjechał w karetkę na sygnale, a ta wpadła na przystanek. Kobieta nie miała szans. Potworny wypadek w Szczecinie

2023-01-31 18:06

Szczecin: Do ogromnej tragedii doszło w czerwcu 2022 roku w godzinach przedpołudniowych na placu Szyrockiego. Szczecińska prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko sprawcy wypadku. 35-latek wjechał osobówką w karetkę, a ta potrąciła stojącą na przystanku pieszą. Niestety kobieta zmarła na miejscu.

O sprawie przerażającego wypadku w Szczecinie pisaliśmy w naszym serwisie 17 czerwca. Przed godziną 11:00, samochód osobowy zderzył się z karetką pogotowia. Ambulans, wskutek siły uderzenia, wjechał na przystanek tramwajowy. Na miejscu zmarła kobieta. We wtorek (31 stycznia 2023 r.) Prokuratura Okręgowa w Szczecinie podała, że mężczyzna jadący samochodem osobowym poruszał się prawym pasem ulicy Mieszka I w kierunku al. Piastów. Śledczy ustalili, że jechał z prędkością co najmniej 87 km/h. - Nie zachował szczególnej ostrożności oraz niewłaściwie obserwował przedpole jazdy skutkiem czego było zderzenie z pojazdem uprzywilejowanym pogotowia ratunkowego - podaje Polska Agencja Prasowa, cytująca prokuraturę.

Tragiczny wypadek w Szczecinie. Kobieta zginęła na przystanku

- Kierowca karetki jadąc od strony al. Piastów nadawał sygnał dźwiękowy i świetlny, po czym wjechał na skrzyżowanie w trakcie, gdy na sygnalizatorze dla jego kierunku ruchu wyświetlony był kolor czerwony. Znajdując się na skrzyżowaniu został uderzony w prawy bok przez pojazd kierowany przez podejrzanego - podali przedstawiciele prokuratury.

Karetka na skutek siły uderzenia zjechała na pobocze i potrąciła na przystanku kobietę; ta zmarła na miejscu. Jak wynika z informacji prokuratury, kierowca osobówki w chwili wypadku był trzeźwy, nie był wcześniej karany sądownie. 35-latek nie przyznał się do zarzucanego mu czynu, złożył wyjaśnienia.

- Ma dozór policji, zakaz opuszczania kraju, zatrzymany został jego paszport i zastosowano poręczenie majątkowe; na jego mieniu prokurator dokonał zabezpieczenia majątkowego. Grozi mu kara od sześciu miesięcy do ośmiu lat więzienia - podaje Polska Agencja Prasowa. Do sprawy będziemy wracać w naszym serwisie.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - miasta@se.pl.

Sonda
Czy kierowca, który spowodował wypadek, powinien trafić do więzienia?
Wypadek na przejściu dla pieszych w Katowicach