Pogoda w Szczecinie

i

Autor: PublicDomainPictures / CC0 / pixabay.com Pogoda w Szczecinie

Wichury, ulewy, burze i sztorm na Bałtyku. Pogoda nie będzie nas dzisiaj rozpieszczać

2016-07-06 10:18

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed silnym wiatrem w województwie zachodniopomorskim. Chwilami może być niebezpiecznie!

Na terenie naszego województwa obowiązuje alert pierwszego stopnia. Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 35 do 45 km/h, z porywami do 80 km/h, a w powiatach nadmorskich nawet do 90 km/h. Najmocniej powieje między godziną 11.00 i 17.00. Ostrzeżenie obowiązuje do godziny 20.00.

Nad samym morzem mogą wystąpić burze z porywami wiatru i intensywnymi opadami deszczu, a lokalnie także gradu. Powieje z siłą do 8 stopni w skali Beauforta. Alert obowiązuje do godziny 23.00.

Temperatura powietrza nie przekroczy dzisiaj 16 stopni Celsjusza. Warto więc pamiętać o cieplejszym okryciu wierzchnim i oczywiście o parasolu!

Co oznacza alert pierwszego stopnia? Według IMGW "przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować szkody materialne, możliwe zagrożenie życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej".

Przeczytaj również: Szczecińscy radni wystraszyli się pszczół. Miejskich uli nie będzie