Wichury do 80 km/h, burze i opady deszczu. Pogoda na dziś nie zachwyca [PROGNOZA 3.08.2020]

2020-08-03 7:10 KM
Chmury, z których może spaść deszcz
Autor: CC Unsplash.com Burze i opady deszczu powracają. Pogoda na dziś nie zachwyca [PROGNOZA 3.08.2020] / Zdjęcie poglądowe

Pogoda na dziś i kolejne dni tygodnia. Sprawdzamy aktualne prognozy na poniedziałek (3 sierpnia). Najbliższe godziny nie będą zbyt optymistyczne, a w niektórych rejonach pojawią się burze. Meteorolodzy z IMGW przewidują też opady deszczu. Jest też szansa na wysokie temperatury. W których miastach będzie najcieplej na początku tego tygodnia? Prognoza pogody na 3.08.2020 i szczegółowa analiza poniżej.

Spis treści

  1. Pogoda na dziś - 3.08.2020 (prognoza)
  2. Pogoda na dziś. Jaka temperatura 3 sierpnia?
  3. Pogoda na dziś. Uwaga na burze i deszcz! 3.08.2020
  4. Pogoda na dziś. Silny wiatr do 80 km/h! 3.08.2020

Pogoda na dziś - 3.08.2020 (prognoza)

Pogoda na dziś, czyli sprawdzamy co słychać w poniedziałek. Czy jest szansa na lato z prawdziwego zdarzenia? Mamy już miesiąc sierpień, podczas którego Polacy chętnie urlopują i miło spędzają czas na wakacjach. Prognoza pogody jednak tym razem ich nie zachwyci - w przeważającej części kraju będzie dość chłodno, choć znajdą się także regiony, które odczują bardzo wysokie temperatury. Eksperci IMGW tradycyjnie przekazali konkretne szczegóły pogodowe. Ich analiza pod galerią ze zdjęciami. 

Pogoda na dziś. Jaka temperatura 3 sierpnia?

Najcieplej będzie na południowym wschodzie - 28°C (Kielce, Lublin, Rzeszów, Kraków) , zaś w centrum kraju 27°C. Dużo gorzej nad morzem - tam powieje jesienią. Temperatura maksymalna od 18°C i 19°C. Jeżeli planujecie wypad na plażę, to koniecznie zabierzcie cieplejsze kurtki.

Pogoda na dziś. Uwaga na burze i deszcz! 3.08.2020

- W dzień na wschodzie i południowym wschodzie zachmurzenie na ogół umiarkowane. Na pozostałym obszarze zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, głównie na zachodzie kraju. W pasie od Pomorza i Warmii przez Mazowsze i Ziemię Łódzką po Dolny Śląsk, Opolszczyznę i Górny Śląsk opady deszczu, miejscami o natężeniu umiarkowanym. Prognozowana suma opadów do 15 mm, na Dolnym Śląsku, Opolszczyźnie, Kujawach oraz w Wielkopolsce do 30 mm. Miejscami na zachodzie możliwe też burze - informują eksperci IMGW.

Pogoda na dziś. Silny wiatr do 80 km/h! 3.08.2020

Zdaniem specjalistów Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, wiatr będzie słaby, miejscami na zachodzie umiarkowany, północno-zachodni, tylko na wschodzie i w centrum południowo-wschodni i południowy.

- Wysoko w Tatrach porywy wiatru do 80 km/h. W czasie burz porywy do 65 km/h - czytamy w serwisie Instytutu.

Kolejne doniesienia pogodowe już jutro na naszym portalu. Zachęcamy do śledzenia!

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - torun.eskainfo@grupazpr.pl.

Tłumy na tatrzańskich szlakach

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.