W Szczecinie powstają całoroczne hamaki i leżaki

i

Autor: UM Szczecin

W Szczecinie pojawią się całoroczne hamaki i leżaki. Właśnie ruszył montaż

2020-12-03 9:54

Będą służyć mieszkańcom nie tylko latem, ale przez cały rok. Właśnie rozpoczął się montaż całorocznych hamaków i leżaków miejskich. Wykonano już wykopy w Parku Żeromskiego oraz Parku Kasprowicza. Następnym etapem będzie wylewanie fundamentów.

To kolejny projekt Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego, który doczekał się realizacji. Zakłada on montaż całorocznych hamaków i leżaków w przestrzeni miejskiej.

Leżaki będą posiadały będą mocną, betonową konstrukcję. Znajdą się na niej lakierowane świerkowe deski o grubości 4 centymetrów. 15 leżaków umiejscowionych będzie na Arkonce. Będą także 4 leżanki obrotowe - w Parku Kasprowicza, a dokładniej za Pomnikiem Czynu Polaków i nad Rusałką.

Hamaki powstaną na konstrukcji stalowej, a siedzisko zrobione będzie z drewna świerkowego. Sześć sztuk pojawi się się w Parku Żeromskiego, kolejne cztery w Parku Kasprowicza, a także na Polanie Czerwonej oraz na polanie na przy szlaku pieszo-rowerowo-rolkowym przy Arkonce - łącznie pięć sztuk. Skorzystają z nich również goście kompleksu basenowo-rekreacyjnego Arkonka, gdzie będą 4 sztuki. Łącznie w całym mieście będzie ich 19.

Prace podzielone zostały na kilku wykonawców. Wszyscy na zrealizowanie zadania mają czas do połowy grudnia 2020.

Tak będzie wyglądał pomnik Krzysztofa Jarzyny ze Szczecina
Nasi Partnerzy polecają