Kelnerka

i

Autor: Meditations / CC0 / pixabay.com Kelnerka

W Szczecinie i Zachodniopomorskiem brakuje rąk do pracy!

2016-07-04 11:40

Wakacje to okres, w którym w naszym województwie, zwłaszcza w miejscowościach nadmorskich, potrzebne są dodatkowe ręce do pracy. Jak się okazuje, znalezienie pracownika nie jest takim prostym zadaniem.  

Praca sezonowa to między innymi szansa dla uczniów i studentów, aby podczas wakacyjnej przerwy dorobić do kieszonkowego. Pomimo wielu ofert pracy, chętnych na zarobek nie ma zbyt wielu. A ludzie do pracy potrzebni są nie tylko nad morzem, ale także w samym Szczecinie, między innymi na budowach.

- Okres letni sprzyja pracom budowlanym i turystyce, więc tutaj będziemy notować na pewno spadek bezrobocia - mówi Katarzyna Brzykcy, dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Szczecinie. - Trzeba powiedzieć, że jest pewnego rodzaju dysonans. Są zapotrzebowania pracodawców na pracowników, a okazuje się, że nie ma komu pracować.

Ze względu na lepsze zarobki, zamiast nad morzem, szczecinianie bardzo często wolą sezonowo pracować u naszych zachodnich sąsiadów.

Reporter: Joanna Gralka - Radio ESKA Szczecin

Przeczytaj również: Tutaj woda na pewno jest czysta! Na tych plażach w Zachodniopomorskiem możecie się bezpiecznie kąpać [ZESTAWIENIE]

Nasi Partnerzy polecają