W Goleniowie zrobi się ciemniej. Gmina musi oszczędzać

i

Autor: Alex Fu / CC0 / pexels.com W Goleniowie zrobi się ciemniej. Gmina musi oszczędzać

Zgasną latarnie

W Goleniowie zrobi się ciemniej. Gmina musi oszczędzać

2022-10-19 13:51

Goleniów jest kolejną gminą w Zachodniopomorskiem, która w ramach oszczędności, będzie wyłączać oświetlenie uliczne. Jest to m.in. związane z ustawą, która została przyjęta przez Sejm na początku października i nakłada na samorządy mniejsze zużycie energii.

Zgodnie z nowymi przepisami, samorządy są zobowiązane do mniejszego zużycia energii niż w ubiegłych latach. W związku z tym burmistrz gminy Goleniów podjął decyzję o wprowadzeniu oszczędności. W wybranych miejscach w Goleniowie i na terenie gminy, od północy do godz. 4:00 będą wyłączane latarnie uliczne. Dotyczy to Parku 750-lecia w Goleniowie, ścieżek rowerowych, w Goleniowskim Parku Przemysłowym, osiedla przy ul. Odrodzenia wsi w Gminie Goleniów.

Na razie nie wiadomo dokładnie, jakie będą oszczędności. Trwają wyliczenia. Samorządy muszą jednak zastosować się do nowych przepisów pod groźbą kar finansowych.

Podobną decyzję, w związku z galopującymi cenami energii, podjęła we wrześniu gmina Kołbaskowo, gdzie zdecydowano o wyłączeniu części latarni na drodze krajowej nr 13.

Sonda
Czy obawiasz się podwyżek cen energii?
Drożyzna sprawiła, że Polacy kupują w Niemczech
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany