Chwile grozy

Uszkodzony gazociąg na remontowanej ulicy Kolumba. Instalacja zaczęła się palić

2023-11-16 15:29

Chwile grozy przeżyli mieszkańcy remontowanej ulicy Kolumba w Szczecinie. Na terenie budowy został uszkodzony gazociąg, dodatkowo doszło do pożaru. Ewakuowano mieszkańców pobliskich budynków.

Do zdarzenia doszło w południe, w czwartek, 16 listopada. Na ulicy Kolumba, gdzie od prawie dwóch lat trwa przebudowa, został uszkodzony rurociąg z gazem. Doszło również do zapalenia się rozszczelnionej instalacji z ulatniającym się gazem. Jak poinformował mł. bryg. Tomasz Kubiak z zachodniopomorskiej straży pożarnej, płomień sięgał około półtora metra.

Z pobliskich budynków strażacy ewakuowali trzy osoby. Jedna osoba opuściła teren zagrożenia jeszcze przed przyjazdem strażaków. Nikt nie został poszkodowany. Na miejscu zdarzenia pracowało pięć zastępów straży, policja oraz pogotowie gazowe.

Przebudowa ulicy Kolumba trwa od 2021 roku w ramach tzw. "torowej rewolucji". Inwestycja jest bardzo opóźniona, m.in. z powodu instalacji podziemnych, które przebiegały inaczej, niż pokazywały to plany. W ramach tej samej inwestycji remontowane są również ulice: Chmielewskiego, Dworcowa, Nowa i al. Powstańców Wielkopolskich, a także pętla tramwajowa na Pomorzanach.

QUIZ: "Poniemiecki" czy współczesny? Rozpoznajesz te budynki w Szczecinie?

Pytanie 1 z 12
Jeden z najbardziej charakterystycznych budynków na placu Orła Białego to:
QUIZ: przedwojenne czy współczesne?
"Torowa rewolucja" z komplikacjami. Zastój na ulicy Kolumba w Szczecinie
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany