"Uśmiechnij się i pokaż ząbki!", czyli studenci stomatologii dbają o uśmiechy szczecińskich przedszkolaków [WIDEO]

2018-03-15 14:33
Studenci PUM dbają o uzębienie szczecińskich przedszkolaków
Autor: ESKA INFO Szczecin Studenci PUM dbają o uzębienie szczecińskich przedszkolaków

Studenci Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego dbają o stan uzębienia zarówno dorosłych jak i najmłodszych mieszkańców naszego miasta. W ramach zbliżającego się Światowego Dnia Zdrowia Jamy Ustnej studenci sprawdzali stan uzębienia szczecińskich przedszkolaków.

Według danych statystycznych 3,8 mln Polaków w ogóle nie myje zębów, 800 tysięcy nie ma nawet szczoteczki do zębów, a przeciętny rodak dobiegający 70 lat ma już tylko 7 własnych zębów.

Dlatego trzeba reagować dużo szybciej i od najmłodszych lat uczyć dzieci prawidłowych zasad higieny jamy ustnej. Stąd pomysł zajęć z udziałem szczecińskich przedszkolaków, które odbyły się w środę w klinice na Pomorzanach.

Przeczytaj również: Gdzie tanio wyleczyć zęby w Szczecinie? Studenci PUM zapraszają pacjentów w różnym wieku! [AUDIO]

- W trakcie tych zajęć studenci leczą dzieci, badają i uczą również prawidłowych zachowań higienicznych i dietetycznych – mówi Anna Jarząbek, specjalista stomatologii dziecięcej.

Kolejne darmowe badania dla dzieci odbędą się już w przyszłym tygodniu.

Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej obchodzony jest 20 marca.

Więcej w materiale Grzegorza Piepke:

Przeczytaj również: W Zachodniopomorskiem jak w Dubaju! Takiej plaży nie ma nigdzie nad Bałtykiem! [ZDJĘCIA]

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE