Policja, radiowóz na sygnałach

i

Autor: mat. policji

Chwile grozy

Uciekał przed policją i wbił się w budynek. Ewakuowano 60 osób

2023-03-26 15:45

Do groźnego zdarzenia doszło w niedzielę rano, 26 marca, na ul. Firlika w Szczecinie. Pijany kierowca forda, próbując uciekać przed policją, wjechał w budynek i uszkodził przyłącze gazowe. Konieczna była ewakuacja 60 osób.

Mężczyzna kierujący fordem nie zatrzymał się do rutynowej kontroli drogowej i ruszył do ucieczki przed policjantami. W pewnym momencie stracił panowanie nad pojazdem i wjechał w budynek przy ul. Firlika.

- Kierujący fordem mondeo nie zatrzymał się do kontroli drogowej i podjął próbę ucieczki - informuje kom. Anna Gembala ze szczecińskiej policji. - Stracił panowanie nad samochodem i uderzył w przyłącze gazowe przy budynku przy ul. Firlika, powodując rozszczelnienie.

W wyniku ulatniania się gazu, konieczna była ewakuacja. Z budynku ewakuowano 60 osób. Kierowca i jedna z pasażerek forda zostali poszkodowani.

Jak się okazało, 30-letni kierowca forda miał powody, by unikać spotkania ze stróżami prawa. Prowadził samochód pod wpływem alkoholu, dodatkowo miał zakaz prowadzenia pojazdów i był poszukiwany. Mężczyzna został zatrzymany.

Gdy pracownicy pogotowia gazowego usunęli nieszczelności w instalacji gazowej, ewakuowani mieszkańcy mogli powrócić do budynku.

Sonda
Czy kary dla pijanych kierowców powinny być wyższe?
Piraci drogowi w Zachodniopomorskiem. Ich wyczyny budzą grozę!
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany