Przebudowa węzła Kijewo

i

Autor: GDDKiA Szczecin Przebudowa węzła Kijewo

Tydzień utrudnień na węźle Szczecin-Kijewo. Nie jedźcie na pamięć!

2022-03-28 7:56

Najbliższy tydzień upłynie pod znakiem kolejnych utrudnień na przebudowywanym węźle Szczecin-Kijewo łączącym autostradę A6 i krajową "dziesiątkę". Od poniedziałku, 28 marca układana będzie nawierzchnia. Dobra wiadomość jest taka, że ciągnąca się od kilku lat inwestycja, dobiega do szczęśliwego finału.

Jak informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, od poniedziałku do końca tygodnia wystąpią utrudnienia w ruchu związane z układaniem nawierzchni bitumicznej. Prace prowadzone będą również na funkcjonujących łącznicach, co będzie wiązało się czasowym wyłączeniem ich z ruchu na okres kilku, kilkunastu godzin.

- To znak, że przebudowa węzła drogowego Szczecin Kijewo wchodzi w końcową fazę - mówi Mateusz Grzeszczuk ze szczecińskiego oddziału GDDKiA. - Utrudnienia w ruchu potrwają do 2-3 kwietnia.

Czytaj też: Wraca normalność! Bez maseczek i zamkniętych stref w szczecińskiej komunikacji miejskiej

Planowane są następujące wyłączenia z ruchu poszczególnych relacji:

  • 28 marca (poniedziałek) - zamknięcie od około godziny 18 do późnych godzin nocnych relacji Stargard - Świnoujście i Szczecin - Świnoujście,
  • 29 marca (wtorek) - zamknięcie od około godziny 17 do późnych godzin nocnych relacji Kołbaskowo - Stargard,
  • 30 marca (środa) - zamknięcie od około godziny 17 do późnych godzin nocnych relacji Kołbaskowo - Stargard,
  • 31 marca (czwartek) - zamknięcie od około godziny 9 do godziny 17 relacji Szczecin - Kołbaskowo,
  • 2 kwietnia (sobota) - zamknięcie od około godziny 9 do godziny 17 relacji Szczecin - Kołbaskowo.

W czwartek, 31 marca dodatkowo planowane jest przełożenie ruchu z jezdni A6 w stronę Kołbaskowa na jezdnię w stronę Świnoujścia / Gdańska. Większość robót będzie wykonywana w godzinach nocnych, gdy jest mniejszy ruch.

- Ruch zostanie skierowany na objazdy poprzez sąsiednie węzły drogowe - dodaje Mateusz Grzeszczuk. - Terminy wprowadzania poszczególnych utrudnień mogą być jeszcze modyfikowane ze względu na ewentualne zmiany warunków pogodowych.

Wykonanie nawierzchni umożliwi realizację dalszych prac na inwestycji, w tym robót wykończeniowych. Sukcesywnie wykonywane jest oznakowanie pionowe, oświetlenie, bariery energochłonne i prace wykończeniowe przy nowym wiadukcie w ciągu DK10. Na odcinkach nowych nawierzchni będzie jeszcze wykonywane oznakowanie poziome. Likwidowane będą stopniowo przejazdy między jezdniami i łącznicami używane na wcześniejszych etapach robót.

Całkowite zakończenie prac związanych z przebudową węzła Szczecin-Kijewo planowane jest na lipiec tego roku.

Czytaj też: Szczecinianie chętnie jeździli tutaj na zakupy. Popularny supermarket zamyka się za kilka dni. Ogromne wyprzedaże!

Sonda
Czy często stoisz w korkach?
Śmiała się z niego cała Polska. Tak wygląda słynny „przystanek grozy” w Szczecinie
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany