Wraca normalność! Bez maseczek i zamkniętych stref w szczecińskiej komunikacji miejskiej

i

Autor: Grzegorz Kluczyński, pixabay.com Wraca normalność! Bez maseczek i zamkniętych stref w szczecińskiej komunikacji miejskiej

Wraca normalność! Bez maseczek i zamkniętych stref w szczecińskiej komunikacji miejskiej

2022-03-25 9:57

Towarzyszyły nam przez ostatnie dwa lata i wiele osób dosłownie je znienawidziło. Mowa o maseczkach, które z powodu pandemii koronawirusa były obowiązkowe w zamkniętych pomieszczeniach i środkach komunikacji miejskiej, a przez pewien czas również na otwartej przestrzeni. Od poniedziałku w szczecińskich tramwajach i autobusach nie będzie trzeba już zakrywać ust i nosa.

Od 28 marca zostaje zniesiony obowiązek noszenia maseczek w zamkniętych pomieszczeniach i środkach transportu. Wyjątkiem wciąż pozostaną placówki ochrony zdrowia i apteki, gdzie będziemy musieli zakrywać nos i usta. Oznacza to, że nie będzie już obowiązku zakrywania ust i nosa w pojazdach komunikacji miejskiej.

Czytaj też: Zmiana czasu na letni 2022. Komunikacja miejska i pociągi w Szczecinie i Zachodniopomorskiem pojadą inaczej

Razem z maseczkami, ze szczecińskich tramwajów i autobusów znikają strefy wyłączone z użytku, znajdujące się przy kabinie motorniczego lub kierowcy. Pasażerowie znów będą mogli korzystać z pierwszych drzwi pojazdów.

Wraca również możliwość zakupienia biletu u prowadzącego pojazd. Jest to możliwe w przypadkach określonych w przepisach, m.in. w sytuacji, gdy autobus lub tramwaj nie jest wyposażony w biletomat.

Czytaj też: Śmiała się z niego cała Polska. Jak teraz wygląda słynny "lewitujący przystanek" w Szczecinie? [ZDJĘCIA, WIDEO]

Sonda
Lubiłeś nosić maseczki?
Śmiała się z niego cała Polska. Tak wygląda słynny „przystanek grozy” w Szczecinie