Zoo w Eberswalde

i

Autor: mat. prasowe Zoo w Eberswalde

To tylko godzina jazdy ze Szczecina. Spotkaj wyjątkowe zwierzaki z zoo w Eberswalde!

2022-06-27 8:00

Wystarczy zaledwie godzina jazdy samochodem ze Szczecina, by znaleźć się w wyjątkowym miejscu i niecodziennym towarzystwie! W niemieckim mieście Eberswalde, na przepięknych zielonych terenach znajduje się ogród zoologiczny, w którym mieszka 150 gatunków zwierząt. Można tu spotkać m.in. lamparty, tygrysy amurskie, kangury, pingwiny, małpy, surykatki i jeszcze więcej wspaniałych zwierzaków, które sprawią, że będzie to niezapomniana wycieczka. Sprawdź szczegóły!

Zoo w Eberswalde to miejsce dla całych rodzin, które przypadnie do gustu nie tylko dzieciom, ale również dorosłym. Atrakcji wystarczy na cały dzień, a wrażenia z pewnością będą niezapomniane! Spotkamy tu między innymi małpy biegające swobodnie po całym zoo, tygrysy syberyjskie, które są największymi kotami drapieżnymi na świecie, staniemy oko w oko z lwem czy lampartem, ale też poznamy nieco bliżej przecudne surykatki, kolorowe papugi oraz przyjazne pingwiny.

Co jest bardzo istotne, nie wszystkie zwierzęta musimy oglądać zza ogrodzenia lub zza krat. Chętni mogą wejść na wybieg do kangurów i obserwować młode kangurki wyglądające z torby lęgowej matki oraz do zagrody wiejskiej, w której nakarmią urocze osły lub kozy. Takie atrakcje z pewnością przypadną do gustu najmłodszym odwiedzającym zoo w Eberswalde. Przy odrobinie szczęścia będzie można również zobaczyć, jak karmione są pingwiny, wydry albo lamy.

To jednak nie koniec atrakcji. Na terenie zoo w Eberswalde znajdziemy osiem bajkowych placów zabaw z drewna. Dzieciaki będą zachwycone! A gdy zgłodnieją, do dyspozycji są dwa punkty gastronomiczne z dobrym jedzeniem.

Aby goście z Polski czuli się swobodnie, a zwiedzanie było łatwe i przyjemne, wszystkie tablice informacyjne na terenie zoo są w języku polskim. Podobnie jest z kartami menu w punktach gastronomicznych. Bezpośrednio przed zoo znajduje się także obszerny, bezpłatny parking dla samochodów osobowych i autokarów. Bezpłatnie dostępne są również zamykane boksy na motocykle i rowery.

Zoo w Eberswalde, bez jakichkolwiek utrudnień, można odwiedzać codziennie przez 365 dni w roku od rana aż do zmierzchu. Wszelkie informacje, cennik oraz wskazówki, jak dojechać do zoo, można znaleźć na stronie internetowej Zoo w Eberswalde (również w języku polskim).

Do zobaczenia w Zoo w Eberswalde!

Artykuł sponsorowany

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany