Baja Poland

i

Autor: mat. organizatora

To największy rajd terenowy w Polsce! Wysoka Grzęda Baja Poland 2021 coraz bliżej!

2021-08-21 8:00

Na to wydarzenie czekają wszyscy miłośnicy rajdów samochodowych. Trwa ostatnie odliczanie do największego rajdu terenowego w Polsce, czyli Wysoka Grzęda Baja Poland 2021, imprezy, która od lat przyciąga zawodników z różnych części świata. Zmagania na trasie rozpoczną się już w piątek, 27 sierpnia i potrwają do niedzieli, 29 sierpnia. Zawodnicy zmierzą się na trasach m.in. w Szczecinie, Dobrej i Drawsku Pomorskim.

Przed zawodnikami trzy dni morderczej walki w trudnych warunkach, siedem odcinków specjalnych, na trasie o długości ponad 400 kilometrów - w Szczecinie, Dobrej i Drawsku Pomorskim. Na niezwykle wymagających trasach zobaczymy nie tylko najszybsze rajdowe samochody, ciężarówki, pojazdy SSV, motocykle i quady, ale także, co będzie nowością, klasyczne terenowe rajdówki sprzed lat.

Wysoka Grzęda Baja Poland 2021 to nie tylko runda Pucharu Świata FIA, ale też jedna z eliminacji Mistrzostw FIA Strefy Europy Centralnej w Rajdach Terenowych oraz czempionatów i pucharów z Polski i Czech w sporcie samochodowym i motocyklowym, co gwarantuje międzynarodową gwiazdorską obsadę. Na trasie zobaczymy m.in. takie gwiazdy jak Yasir Seaidan, Yazeed Al Rajhi, Martin Prokop, Grzegorz Baran, Michał Goczał czy Krzysztof Hołowczyc. O punkty w międzynarodowej stawce powalczy łącznie 30 załóg.

- Baja Poland to mój ukochany rajd - mówi Krzysztof Hołowczyc. - Można powiedzieć, że moją przygodę z rajdami terenowymi zacząłem właśnie od Baja Poland. Marzę o tym, by w tym osiągnąć magiczną liczbę 7 zwycięstw w Szczecinie, Dobrej i Drawsku Pomorskim. - mówi Krzysztof Hołowczyc.

- Lubię ścigać się w Polsce - dodaje Martin Prokop. - Kibice są wspaniali, z czystą pasją do sportów motorowych, a przy okazji nie jest zbyt daleko od Czech, więc spodziewam się, że część fanów przyjedzie, jeśli pozwolą na to obecne przepisy pandemiczne, by mnie wspierać na miejscu.

- Baja Poland to najlepsza polska runda i musimy ją pojechać - podsumowuje Michał Goczał. - Po prostu szkoda jest nie jechać takiego rajdu, gdy mamy go w Polsce. Tu zawsze są świetnie przygotowane trasy, dające mnóstwo frajdy z jazdy i jest super atmosfera. Mam bardzo miłe wspomnienia z Baja Poland i zawsze chcę tu wracać.

Baja Poland

i

Autor: mat. organizatora

Zawodnicy rozpoczną rywalizację w piątek, 27 września, od liczącego 8 kilometrów Odcinka Kwalifikacyjnego na terenie strzelnicy 12. Brygady Zmechanizowanej przy ul. Szafera w Szczecinie. W sobotę uczestnicy rajdu przeniosą się do Drawska Pomorskiego, gdzie czeka ich najtrudniejszy etap zmagań na terenie poligonu, gdzie rozegrane zostaną najdłuższe odcinki specjalne. Niedziela to zakończenie rywalizacji na trasach w okolicach Dobrej, Lubieszyna i Wołczkowa.

Wysoka Grzęda Baja Poland 2021 - program

27 sierpnia - piątek

 • 8.00-20.00 Miasteczko Rajdowe - Lotnisko Szczecin-Dąbie
 • 9.00-15.00 - Odcinek Testowy - Wołczkowo
 • Od 15.45 - Prezentacja zawodników - Szczecin, ul. Szafera
 • Od 16.00 - Odcinek Kwalifikacyjny “Szczecin” - Szczecin, ul. Szafera
 • 19.30 - Wybór pozycji startowych przez 10 najlepszych kierowców - Centrum Żeglarskie - Szczecin

28 sierpnia - sobota

 • 9.00-20.00 Miasteczko Rajdowe - Drawsko Pomorskie ul. Toruńska
 • 8.30 - Odcinek Specjalny “Drawsko Pomorskie” - Poligon Drawsko Pomorskie
 • 14.00 - Odcinek Specjalny “Drawsko Pomorskie” - Poligon Drawsko Pomorskie

 29 sierpnia - niedziela

 • 8.00-16.00 Miasteczko Rajdowe - Lotnisko Szczecin-Dąbie
 • 8.50 - Odcinek Specjalny “Lubieszyn-Dobra” - Dobra
 • 9.20 - Odcinek Specjalny “Dobra-Szczecin” - Dobra / Szczecin, ul. Szafera
 • 11.25 - Odcinek Specjalny “Lubieszyn-Dobra” - Dobra
 • 11.55 - Odcinek Specjalny “Dobra-Szczecin” - Dobra / Szczecin, ul. Szafera
 • 14.30 - Ceremonia Mety - Lotnisko Szczecin-Dąbie

Więcej informacji o Wysoka Grzęda Baja Poland 2021 można znaleźć na stronie www.bajapoland.eu.

Baja Poland

i

Autor: mat. organizatora

Artykuł sponsorowany

Nasi Partnerzy polecają