Masz czas tylko do 30 września. Spisz się!

i

Autor: mat.prasowe

To już ostatnie dni na spisanie się w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021

2021-09-24 8:00

To już naprawdę koniec! Jeszcze TYLKO DZIŚ trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Spis jest obowiązkowy. Warto spisać się już teraz i nie odkładać tego na ostatnią chwilę. Trzeba mieć świadomość, że za niedopełnienie obowiązku spisowego grozi kara grzywny.

Pamiętaj, że Spis Powszechny jest badaniem obowiązkowym dla wszystkich osób mieszkających w Polsce (tj. stale zamieszkałych oraz czasowo przebywających), a także Polaków czasowo przebywających za granicą. Odmowa udzielenia informacji w spisie powszechnym podlega karze grzywny do 5 tysięcy złotych. Czas na wzięcie udziału w spisie mija już 30 września!

Zgodnie z ustawą obowiązkową metodą przekazania danych jest samospis internetowy poprzez aplikację na stronie spis.gov.pl. To najszybsza i najwygodniejsza forma udziału w spisie powszechnym. Samospisu można dokonać nie tylko na własnym urządzeniu, ale również w najbliższym urzędzie gminy lub Urzędzie Statystycznym, w których utworzono punkty spisowe. Spisać się można także dzwoniąc na infolinię spisową na numer 22 279 99 99.

Rachmistrza może odwiedzić Cię w domu!

Do osób, które się nie spisały przez Internet bądź infolinię może zadzwonić rachmistrz. Rachmistrz będzie dzwonił z numerów 22 828 88 88 lub 22 279 99 99.

Dodatkowo osoby, które nie spisały się samodzielnie przez Internet, nie spisały się na infolinii ani nie uczestniczyły w wywiadzie telefonicznym, mogą się spodziewać wizyty rachmistrza spisowego w domu. Nie można odmówić przekazania danych rachmistrzowi. To oznacza, że czas na podanie danych przez Internet lub telefonicznie jest tylko dopóki nie skontaktuje się z Tobą rachmistrz!

Aktualne informacje o spisie powszechnym dostępne są na stronie spis.gov.pl.

Artykuł sponsorowany

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany