Pamiętacie je?

Te reklamy z lat 90. to prawdziwe HITY! Pamiętacie "Ojciec... prać?" lub "Prusakolep"?

2023-07-01 3:15

W dzisiejszych czasach są wszechobecne, jednak na początku lat 90. były rzadkością. Reklamy telewizyjne, które obecnie emitowane są we wszystkich stacjach, nie budzą już tak dużego zainteresowania jak ćwierć wieku temu. I chociaż w tamtych czasach spoty reklamowe znacznie różniły się od współczesnych - zarówno pod względem budżetu jak i technologii, wiele z nich utkwiło na dobre w naszej pamięci. Kto nie pamięta słynnego "Prusakolepu" czy "Polleny 2000" ze słynną kwestią: "Ojciec... prać?"?

W latach 90. reklamy były emitowane w telewizji zdecydowanie rzadziej i było ich dużo mniej. Kolorowy świat sklepów "Pewex" czy "Baltona" kojarzył się z zachodnim luksusem, szczytem marzeń był magnetowid, w każdym domu był proszek "Pollena 2000", dorośli pili piwo "Bosman"... oczywiście bezalkoholowe, dzieci jadły wafelki "Kouku Rouku" i chrupki "Star Foods", a "te dni" przestały już być tematem tabu. Wiele cytatów z krótkich filmów reklamowych stało się "kultowymi" i na dobre zapisało się w języku potocznym. Wciąż wydaje się, że to było tak niedawno, a od tych czasów dzielą nas już długie lata. Aż trudno w to uwierzyć!

Przygotowaliśmy małe zestawienie najpopularniejszych reklam sprzed ponad ćwierćwiecza. Pamiętacie je wszystkie? Zajrzyjcie do poniższej galerii! Dla wielu osób będzie to wyjątkowa, sentymentalna podróż w przeszłość.

QUIZ. Artyści jednego przeboju. Te piosenki zna cały świat! Pamiętasz, kto je śpiewał?

Pytanie 1 z 10
Na początek coś łatwego. Z jakiego przeboju zasłynęli Los del Rio?
Rzucam hasło: Justyna Machnik - Muzeum Szczecin w PRL
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany