Old Town Festival 2021

i

Autor: Domin

Tak może wyglądać świat za 100 lat. Postapokaliptyczny Old Town Festival w Stargardzie [ZDJĘCIA]

To już szesnansta edycja Old Town Festival - wydarzenia, które z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Do Stargardu ściągnęli miłośnicy postapokaliptycznych klimatów z całej Polski i różnych zakątków Europy, by przenieść się w czasie o 100 lat do przodu i walczyć o przetrwanie w mieście, które powstało na zgliszczach zniszczonej cywilizacji.

Tutaj wszystko wygląda bardzo nietypowo: budowle, stroje uczestników, pojazdy, którymi się poruszają. Egzotycznie brzmią też nazwy niektórych miejsc: Związek Rondziecki, Syndykat Czeski czy Hederancja Handlowa. Tak bowiem może wyglądać świat w 2121 roku, który z pewnością nie będzie taki sam jak teraz.

Dzięki Old Town Festival można odbyć nietypową podróż w czasie - nie w przeszłość, którą znamy z książek lub lekcji historii, lecz w przyszłość - nieznaną i nieprzewidywalną. Nikt z nas bowiem nie wie jak będzie wyglądał świat za 100 lat. Tego możemy się jedynie domyślać.

Czytaj też: Świnoujście: ZROBIŁ TO w środku nocy, na środku ulicy! Przesadził? [ZDJĘCIA]

Jednym z najważniejszych elementów festiwalu jest LARP, czyli trwająca 80 godzin gra fabularna, osadzona w rzeczywistości świata zniszczonego przez wojnę nuklearną.

Old Town Festival rozpoczął się we wtorek, 6 lipca i potrwa aż do niedzieli. Wydarzenie odbywa się na byłym lotnisku w Kluczewie. Jest to impreza zamknięta, biletowana.

Czytaj też: FARCIARZ ze Stargardu! Wydał tyle, co na bułki, będzie dostawał tygodniówkę za darmo!

Festiwal gier planszowych w Ostrowie Wielkopolskim