Szczecińskie kamienice w nowej odsłonie. Front już odnowiony, czas na oficynę [ZDJĘCIA]

2020-11-13 7:27

Kolejne kamienice na Pomorzanach przejdą gruntowny remont. Wśród nich jest oficyna przy al. Powstańców Wielkopolskich 22. To "siostra" kamienicy frontowej, która niedawno została odnowiona i znana jest z muralu "Solidarności".

Mural został odsłonięty w sierpniu z okazji 40. rocznicy podpisania Porozumień Sierpniowych i od tego czasu można go podziwiać na szczytowej ścianie budynku. Tuż za nim znajduje się oficyna, która w najbliższym czasie również zostanie zmodernizowana.

- Zakres remontu oficyny przy al. Powstańców Wielkopolskich 22 jest szeroki i obejmuje m.in.: generalny remont dachu, remont klatki schodowej, docieplenie ścian budynku z wykonaniem poziomej i pionowej izolacji przeciwwilgociowej, wymianę stolarki drzwiowej i okiennej, a nawet montaż budek dla ptaków - informuje Tomasz Klek, rzecznik miasta ds. mieszkalnictwa.

To nie jedyny remont planowany przez ZBiLK w tym rejonie miasta. Modernizację przejdą także inne budynki, w tym kamienice przy al. Powstańców Wielkopolskich 30 i 30a.

- W ostatnich latach dzięki staraniom wspólnot mieszkaniowych i Gminy na Pomorzanach wypiękniały także inne kamienice - dodaje Tomasz Klek. - Między innymi ZBiLK wyremontował budynki przy al. Powstańców Wielkopolskich 35 i 36. Z kolei na innych kamienicach należących do miasta powstały malownicze graffiti.

Likwidacja jaskini hazardu
Nasi Partnerzy polecają