Sąsiad zgwałcił 13-miesięczną dziewczynkę. Sąd nie miał wątpliwości

2019-09-13 14:53 Domin / gk
Doprowadzenie gwałciciela
Autor: DOMIN /SUPER EXPRESS

Mężczyzna podejrzany o gwałt na 13-miesięcznej dziewczynce ze Szczecinka usłyszał zarzut. Łukasz K. odpowie za gwałt ze szczególnym okrucieństwem.

Podejrzany o brutalny gwałt na małej dziewczynce został doprowadzony w piątek przed południem do Prokuratury Rejonowej w Szczecinku, gdzie został przesłuchany.

- Podejrzanemu przedstawiono zarzut zgwałcenia ze szczególnym okrucieństwem 13-miesięcznej dziewczynki - mówi prokurator Marzena Ludwiniak-Aniołowska.

Zarzut zostanie także przedstawiony żonie mężczyzny. Chodzi o narażenie na niebezpieczeństwo osoby małoletniej, która znajdowała się pod jej opieką.

Przypomnijmy, do dramatycznych zdarzeń doszło we wtorek. 13-miesięczna dziewczynka przebywała pod opieką sąsiadów. Dziecko w stanie ciężkim trafiło do szpitala w Szczecinku, a stamtąd zostało przetransportowane do Szczecina, gdzie przeszło operację. O tym, że dziecko mogło paść ofiarą przestępstwa na tle seksualnym, poinformowali policję lekarze.

Mężczyzna podejrzany o gwałt na 13-letniej dziewczynce ze Szczecinka usłyszał zarzut. Mówi prokurator Marzena Ludwiniak-Aniołowska: