Szczecin: Zadał cios w klatkę piersiową. Zwłoki zakopał na skwerze

2020-07-02 7:23 gk
Szpadel
Autor: Goumbik / CC0 / pixabay.com

Brutalna zbrodnia na jednym ze szczecińskich osiedli znajdzie swój finał w sądzie. 27-latek, który śmiertelnie ugodził innego mężczyznę w klatkę piersiową, a następnie zakopał ciało na skwerze, wkrótce odpowie przed sądem. Sprawę nadzoruje szczecińskie "Archiwum X". W sprawę zamieszane są jeszcze dwie inne osoby.

Prokurator z „Archiwum X” – Działu do Spraw Cyberprzestępczości i Nowoczesnych Technologii Wykrywczych Prokuratury Okręgowej w Szczecinie nadzoruje śledztwo Policji, w toku którego jedna osoba usłyszała zarzut zabójstwa, natomiast dwie pozostałe usłyszały zarzuty poplecznictwa oraz niezawiadomienia o przestępstwie. Na wniosek prokuratora, cała trójka trafiła do aresztu na trzy miesiące.

- W toku intensywnie prowadzonego śledztwa, ustalono dotychczas, że główny podejrzany, 27-letni mężczyzna, najprawdopodobniej w marcu 2019 r. w Szczecinie, działając z zamiarem pozbawienia życia pokrzywdzonego, ugodził go nożem w klatkę piersiową, czym spowodował obrażenia ciała skutkujące zgonem pokrzywdzonego - informuje Ewa Obarek z Prokuratury Okręgowej w Szczecinie. - Następnie działając razem ze współpodejrzanymi ukrył zwłoki zakopując je na terenie zielonym jednego ze szczecińskich osiedli.

Rozebrał się i wskoczył do kanału portowego. Interweniowała policja

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

W toku wykonywanych czynności procesowych wszyscy podejrzani przyznali się do popełnienia zarzucanych im czynów. Obecnie trwa dalsze gromadzenie materiału dowodowego.

Sprawcy zabójstwa grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 8, kara 25 lat pozbawienia wolności, albo kara dożywotniego więzienia. Natomiast pozostałym podejrzanym grozi od 3 miesięcy do 5 lat za kratkami.