Dziwnów: Zadźgał swojego rówieśnika na plaży. Wkrótce zasiądzie na ławie oskarżonych

2020-06-30 19:39 gk
Sąd
Autor: Pixabay/Zdjęcie poglądowe Prószków: Bójka z Ukraińcami

19-latkowi, który na plaży w Dziwnowie zadźgał swojego równieśnika, grozi nawet kara dożywocia. Do Sądu Okręgowego w Szczecinie akt oskarżenia przeciwko mężczyźnie, który zadał kilkanaście śmiertelnych ciosów nożem.

Przypomnijmy, do zdarzenia doszło 4 sierpnia ubiegłego roku. W niedzielny wieczór, po godzinie 22:00, w namiocie na plaży, w którym odbywała się dyskoteka, doszło do sprzeczki pomiędzy młodymi ludźmi. Jeden z nich zadał swojemu rówieśnikowi kilkanaście ciosów nożem, w tym pięć w okolice klatki piersiowej. Pomimo trwającej kilkadziesiąt minut reanimacji, nie udało się uratować ranionego mężczyzny. 18-latek zmarł.

Rozebrał się i wskoczył do kanału portowego. Interweniowała policja

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

- Oskarżony został zatrzymany bezpośrednio po dokonanej zbrodni, a następnie na wniosek prokuratora został tymczasowo aresztowany - informuje Ewa Obarek, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Szczecinie. - Ten środek zapobiegawczy stosowany był wobec niego również w dniu kierowania aktu oskarżenia do sądu.

19-latek nie był wcześniej karany sądownie. Wkrótce zasiądzie na ławie oskarżonych. Za zarzucaną mu zbrodnię zabójstwa grozi mu kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 8, kara 25 lat pozbawienia wolności albo kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express. Kliknij TUTAJ