Wpadł do mieszkania, zwyzywał i zaatakował młotkiem

i

Autor: Grzegorz Kluczyński Wpadł do mieszkania, zwyzywał i zaatakował młotkiem - zdj. ilustracyjne

Szczecin: Wpadł do mieszkania, zwyzywał i zaatakował młotkiem. Ile mu grozi?

2021-12-11 21:06

Wtargnął do cudzego mieszkania, a gdy został z niego wyproszony, zaatakował właściciela młotkiem. Dodatkowo groził śmiercią innej kobiecie, a jeszcze innego mężczyznę usiłował pobić. Krewki 38-latek ze Szczecina wkrótce odpowie za swoje czyny przed sądem.

Prokuratura Rejonowa Szczecin-Niebuszewo zakończyła śledztwo w sprawie wydarzeń, do których doszło 16 kwietnia 2021 roku, w jednym ze szczecińskich mieszkań. Chodzi o wtargnięcie do mieszkania wbrew woli właściciela, uszkodzenie ciała i kierowanie gróźb karalnych. Podejrzanym jest 38-letni mieszkaniec Szczecina.

- Wtargnął do mieszkania pokrzywdzonego, po czym pomimo wyraźnemu żądaniu opuszczenia nieruchomości zaatakował go młotkiem uderzając nim po różnych częściach jego ciała - informuje prok. Alicja Macugowska-Kyszka z Prokuratury Okręgowej w Szczecinie. - W wyniku zadanych uderzeń pokrzywdzony doznał m.in. rany tłuczonej w okolicy czołowej oraz ciemieniowej oraz podbiegnięć krwawych prawego podudzia. Obrażenia te skutkowały naruszeniem czynności narządu ciała pokrzywdzonego na okres powyżej 7 dni oraz narażały go na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

Czytaj też: Szczecin: Zaatakowała w autobusie. Rozpoznajecie tę kobietę?

Jak dodaje rzeczniczka prokuratury, tego samego dnia 38-latek groził również kobiecie pozbawieniem życia i zdrowia, a innego mężczyznę dwukrotnie uderzył ręką w twarz powodując lekkie obrażenia wargi dolnej.

Agresywny mężczyzna został zatrzymany, a następnie trafił do aresztu. Jak się okazało, był już w przeszłości karany sądownie.

Wkrótce 38-latek odpowie za swoje czyny przed wymiarem sprawiedliwości. Do sądu trafił już akt oskarżenia.

Za spowodowanie średniego uszczerbku na zdrowiu mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

Czytaj też: Handlował na Allegro nieistniejącymi konsolami do gier. "Biznesmen" z Goleniowa miał na sumieniu dużo więcej

Sonda
Czy kary za przemoc powinny być bardziej surowe?
Jaskinia hazardu w centrum Szczecina. Opuszczony lokal miał nie wzbudzać podejrzeń
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany