Świeca

i

Autor: webandi / CC0 / pixabay.com

Szczecin: Nie żyje znana wokalistka. Odeszła po ciężkiej chorobie. "Małgosiu, będzie nam Ciebie brakować"

2021-03-05 8:33

Nie żyje znana szczecińska wokalistka jazzowa. Małgorzata Jamroc odeszła w czwartek, w godzinach porannych, po ciężkiej chorobie. O śmierci artystki poinformowało Zachodniopomorskie Stowarzyszenie Jazzowe.

Małgorzata Jamroc była doświadczoną wokalistką wielu zespołów jazzowych, jazzrockowych i rockowych. Była obdarzona bardzo mocnym i klarownym głosem. Po wielu latach koncertowania za granicą, głównie w Niemczech i w Skandynawii, kilka lat temu powróciła do rodzinnego Szczecina i nawiązała współpracę z najlepszymi szczecińskimi muzykami, przebojem zdobywając publiczność wielu scen muzycznych Szczecina i nie tylko. Występowała z wieloma zespołami, ale najdłużej z zespołami swojego partnera życiowego, Wojtka Rapy, m. in. Wojciech Rapa Quartet czy Acoustic Guitar Projekt. Uwielbiała standardy jazzowe oraz polską i światową muzykę filmową.

"Zawsze bardzo wesoła i radosna, otwarta na współpracę, a swoim zaangażowaniem, profesjonalizmem i entuzjazmem emanowała na wszystkich, z którzy mieli okazję z Nią współpracować. Planowaliśmy w 2021 roku i na lata następne jeszcze wiele wspólnych koncertów. Małgosiu, będzie nam Ciebie brakować"

- czytamy w komunikacie na stronie Zachodniopomorskiego Stowarzyszenia Jazzowego.

Zobacz też: Szczecin: Nie żyje Andrzej Kreft. Był wybitnym ekspertem w dziedzinie gospodarki wodnej

Sonda
Czy słuchasz muzyki w samochodzie?
Aleksander Doba nie żyje
Nasi Partnerzy polecają