Szczecin. Mróz pokazał pazury! Przed nami kolejne niebezpieczeństwa [PROGNOZA]

i

Autor: AlainAudet / pixabay Szczecin. Mróz pokazał pazury! Przed nami kolejne niebezpieczeństwa [PROGNOZA]

Szczecin. Mróz pokazał pazury! Przed nami kolejne niebezpieczeństwa [PROGNOZA]

2021-02-15 8:51

Mrozy ścisnęły region szczeciński, a to jeszcze nie ostatnie słowo zimy. Na szczęście, jak podaje poinformowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wszystkie drogi krajowe są przejezdne. Jazdę mogą jednak utrudniać w niektórych miejscach między innymi błoto pośniegowe, śnieg i mgła.

Za nami wyjątkowo mroźna noc. Jak podaje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej dzisiejszej nocy najniższa temperatura minimalna w regionie szczecińskim wystąpiła w:

  • Wierzchowo -18,1°C,
  • Resko -17°C,
  • Goleniów -16,3°C,
  • Szczecin -16,2°C,
  • Przelewice -14°C.

W ciągu dnia temperatura wzrośnie od -3°C do -1°C. Tymczasem jutro pogoda może drastycznie pogorszyć się. IMGW zapowiada wydanie ostrzeżenia pierwszego stopnia dla regionu szczecińskiego przed opadami marznącymi. Zapowiadane są słabe opady marznącego deszczu lub mżawki, trwające nie dłużej niż 12 godzin i powodujące gołoledź. Z kolei w środę i czwartek możemy spodziewać się roztopów. Zapowiadane jest "szybkie topnienie pokrywy śnieżnej spowodowane wzrostem temperatury powietrza powyżej 0°C, trwającym przez co najmniej 2 doby, przy możliwym występowaniu opadów deszczu do 10 mm/24 h".

Stare poprzemysłowe zabudowania przy ul. Kolumba w Szczecinie w końcu wypięknieją?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany