Zabytkowy krzyż na Cmentarzu Centralnym w Szczecinie

i

Autor: Grzegorz Kluczyński Zabytkowy krzyż na Cmentarzu Centralnym w Szczecinie

Szczecin: Koronawirus WYGRYWA z ważną doroczną tradycją na Cmentarzu Centralnym

2020-10-26 21:47

Epidemia koronawirusa sprawia, że wieloletnia tradycja dnia Wszystkich Świętych w tym roku może nie dojść do skutku. Wiele wskazuje na to, że w ogóle nie będzie kwest na Cmentarzu Centralnym w Szczecinie.

Kwesty to nieodłączny element dnia Wszystkich Świętych. Tego dnia przedstawiciele różnych stowarzyszeń zbierają datki na szczytny cel. Jednak w związku z coraz większym zagrożeniem epidemiologicznym, prawie wszystkie organizacje zrezygnowały z tej wieloletniej tradycji.

Jako pierwsze z kwestowania na Cmentarzu Centralnym zrezygnowało Stowarzyszenie na rzecz Cmentarza Centralnego. Swoją zbiórkę organizacja zamierza przenieść do internetu. Następnie z kwestowania w okresie dnia Wszystkich Świętych wycofało się również Stowarzyszenie Katyń, które kwestuje co roku przy Krzyżu Katyńskim.

Z tradycyjnej zbiórki datków wycofał się także Szczeciński Klub Kapitanów Żeglugi Wielkiej, który kwestował regularnie przy pomniku "Tym, którzy nie powrócili z morza".

Na tę chwilę jedyna zaplanowana kwesta prowadzona więc będzie przez Związek Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych Okręg Szczecin.

Nie odbędzie się również planowana w kaplicy głównej na 1 listopada na godzinę 10:30 msza dla wspólnoty Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego.

Tak wygląda grób Anny Przybylskiej. Niezapomniani