Przekop Mieleński

i

Autor: Google Earth

Szczecin: Będą wydobywać bombę z Przekopu Mieleńskiego

2020-09-29 14:41

W środę, 30 września, w godzinach porannych Grupa Płetwonurków Minerów z 12. Dywizjonu Trałowców ze Świnoujścia rozpocznie akcję wydobycia i neutralizacji niewybuchu bomby lotniczej leżącej na dnie Przekopu Mieleńskiego. Zamknięty zostanie tor wodny i zostaną utworzone strefy bezpieczeństwa.

Operacja nie spowoduje większych utrudnień dla mieszkańców. Ewakuacja nie będzie konieczna.

- Neutralizacja niewybuchu odbędzie się metodą deflagracji, a następnie metodą wybuchową - informuje Dariusz Sadowski z urzędu miasta. - Akcja prowadzona w rejonie Przekopu Mieleńskiego nie będzie powodować utrudnień na lądzie.

Działania związane z wydobywaniem, transportowaniem i neutralizacją niewybuchu będą koordynowane przez Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego. Natomiast za zabezpieczenie rejonów niebezpiecznych odpowiadać będzie policja oraz Urząd Morski.

Urząd Morski w Szczecinie wydał komunikaty dotyczące zamknięcia odcinka toru wodnego na Przekopie Mieleńskim oraz informacje o następujących strefach bezpieczeństwa:

  • teren w promieniu do 200 m – zakaz przebywania osób na przestrzeni otwartej (obiekt transportowany w toni wodnej);
  • wody w promieniu do 350 m – strefa niebezpieczna dla jednostek pływających zabezpieczających neutralizację bomby (Policja, UMS, WOPR);
  • wody w promieniu do 1500 m – strefa niebezpieczna dla osób prowadzących prace podwodne;
  • wody w promieniu do 6000 m – zakaz kąpieli.
Pirat drogowy na motocyklu pędził przez centrum Nowego Sącza