DS3 ZUT

i

Autor: Grzegorz Kluczyński Pokoje 1 i 2-osobowe z własnym węzłem sanitarnym dla pokoju, kuchnie na korytarzu ogólnodostępne, wszystkie pokoje wyposażone w łącze internetowe. Ceny zaczynają się od 372 zł za miejsce w pokoju 2-osobowym. Za miejsce w pokoju 1-osobowym zapłacimy 432 zł.

Szczecin: Akademik przekazany do dyspozycji wojewody. Studenci muszą go opuścić!

2020-03-14 19:15

Dom Studencki nr 3 Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technicznego przy alei Piastów w Szczecinie został przekazany do dyspozycji Wojewody Zachodniopomorskiego. Oznacza to, że studenci muszą jak najszybciej opuścić swoje pokoje.

Mieszkańcy akademika proszeni są o powrót do stałego zamieszkania, a w przypadku, gdy nie mogą tego zrobić, bo np. pracują w Szczecinie, mogą zostać przeniesieni do innych domów studenckich.

W przypadku, gdy ktoś już wyjechał, a w pokoju pozostały jego rzeczy, zostaną one spakowane komisyjnie i zaniesione do depozytu.

Studenci, którzy opuszczą akademik będą zwolnieni z opłat.

Czytaj też: Co musisz wiedzieć, jeśli obejmie cię kwarantanna?

Ponadto władze ZUT zalecają studentom opuszczenie akademików i powrót do miejsca zamieszkania. Obecnie w domach studenckich mieszka około 3 tysięcy osób'

- Sytuacja ta sprawia, zgodnie z opinią lekarzy, zwielokrotnione ryzyko zarażenia koronawirusem, co w konsekwencji spowodowałoby konieczność wprowadzenia przymusowej kwarantanny dla dużej liczby osób - tłumaczy Mateusz Lipka, rzecznik uczelni. - Decyzja ta jest podyktowana troską o zdrowie naszych studentów.

Wielki Poradnik - "Jak przetrwać epidemię"
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE