21 tysięcy begonii w jednym miejscu. Powstaje kwiatowy dywan przed Pomnikiem Czynu Polaków

i

Autor: ZUK Szczecin

Szczecin: 21 tysięcy begonii w jednym miejscu. Powstaje ogromny kwiatowy dywan przed Pomnikiem Czynu Polaków [ZDJĘCIA]

2021-05-14 16:00

Plac przed Pomnikiem Czynu Polaków każdego roku zdobią kolorowe kwiatowe rabaty. Podobnie będzie również w tym roku. W jednym z najbardziej rozpoznawalnych miejsc w Szczecinie zakwitnie 21 tysięcy begonii w trzech kolorach. Kwiatowy dywan będzie zdobił to miejsce do późnej jesieni.

Kwiaty są sadzone na powierzchni ponad 800 metrów kwadratowych, na placu przed Pomnikiem Czynu Polaków w Parku Kasprowicza.

- Zajmują dokładnie 828 metrów kwadratowych. Powierzchnia ta pozwala na posadzenie blisko 21 tysięcy kwiatów - mówi Andrzej Kus, rzecznik miasta ds. komunalnych i ochrony środowiska. - Wśród nich znajdują się stale kwitnące begonie o białym zabarwieniu i jasnozielonych liściach. Docelowo będzie ich 3248. Różowych begonii o jasnozielonych liściach zobaczymy ponad 9 tysięcy sztuk. Ostatnich, ciemnoróżowych o ciemnopurpurowych liściach będzie blisko 8500.

Koszt wszystkich kwiatów oraz obsadzenia nimi kwietników wyniesie 37 tysięcy złotych.

Czytaj też: Turyści nie będą już opalać się w ścisku. Plaża w Międzyzdrojach będzie dwa razy większa!

To jednak nie jedyne miejsce, które w najbliższym czasie nabierze kolorów. Kwiaty znajdą się niebawem na Jasnych Błoniach, tuż przy pomniku papieża Jana Pawła II, na placu Tobruckim czy przy Bramie Królewskiej. Do miasta wrócą też wieże kwiatowe, na rabatach posadzone zostaną nowe kompozycje bylin.

- Nowym działaniem, które wprowadzone zostanie w tym sezonie jest umieszczenie tzw. zieleni mobilnej w formie obsadzonych roślinnością donic, zlokalizowanych w miejscach reprezentacyjnych oraz w uboższym w szatę roślinną Śródmieściu - dodaje Andrzej Kus.

Przypomnijmy, w ostatnich tygodniach miasto przeznaczyło dodatkowe 1,2 mln zł na zieleń w mieście i jej utrzymanie. Pieniądze na kwietniki pochodzą właśnie z tej puli.

Sonda
Czy Szczecin jest zielonym miastem?
Szczecińskie fontanny bardzo nieśmiało budzą się ze snu
Nasi Partnerzy polecają