Przemoc - zdjęcie poglądowe

i

Autor: pixabay.com/ninocare Przemoc - zdjęcie poglądowe

Świnoujście: Koszmar w czterech ścianach. 66-latek pastwił się nad żoną i córką

2021-05-19 8:22

Znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoimi najbliższymi. Żona i córka 66-latka przeżyły prawdziwe piekło, które trwało od dłuższego czasu. Dzięki działaniom policji oprawca został zatrzymany i trafił do aresztu. Mężczyzna usłyszał już zarzuty i wkrótce odpowie za znęcanie się nad rodziną.

Świnoujscy policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące nietrzeźwego 66-letniego mężczyzny, który groził swojej żonie i córce pozbawieniem życia. Dyżurny natychmiast wysłał na miejsce patrol. Podczas interwencji, na jaw wyszło, że 66-latek może stosować przemoc wobec swojej żony i córki od dłuższego czasu.

- Mężczyzna został zatrzymany, a świnoujscy policjanci przyjęli zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa od pokrzywdzonych, a następnie zajęli się dalszymi ustaleniami - mówi sierż. Kamil Zwierzchowski ze świnoujskiej policji. - Materiały tej sprawy przekazano do Prokuratury Rejonowej w Świnoujściu, gdzie postawiono mężczyźnie zarzuty.

Czytaj też: Świnoujście: Dwulatka zamknęła babcię na balkonie i zaczęła bawić się lekami. Mogło dojść do tragedii!

Komendant Miejski Policji w Świnoujściu złożył wniosek do Prokuratora Rejonowego w Świnoujściu o zastosowanie najsurowszego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania wobec podejrzanego 66-latka. Sąd Rejonowy w Świnoujściu przychylił się do wniosku i mężczyzna na najbliższe dwa miesiące spędzi w areszcie.

Przypomnijmy, przestępstwo znęcania się nad osobą najbliższą zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 5.

Niestety, przemoc fizyczna, psychiczna, seksualna i ekonomiczna często pozostaje "rodzinną tajemnicą".

- Pokrzywdzeni przemocą w rodzinie błędnie myślą, że istne piekło w domu to „sprawa rodzinna” lub że „to, co dzieje się w domu, powinno w nim pozostać”, decydując się na złożenie zawiadomienia dopiero po dłuższym czasie, gdy sytuacja się zaognia - dodaje rzecznik świnoujskiej policji. - Pamiętajmy, że przemoc w rodzinie nie jest sprawą prywatną, lecz przestępstwem ściganym przez prawo, a sytuacje związane ze stosowaniem przemocy wobec najbliższych bardzo rzadko mają charakter jednorazowy.

Osoby pokrzywdzone przestępstwem związanym z przemocą w rodzinie pomoc mogą znaleźć na stronie www.niebieskalinia.pl lub dzwoniąc pod numer 22 668-70-00.

Zobacz też: Dzik znalazł się w śmiertelnej pułapce. Policjanci z Łobza złapali kłusownika

Rozebrał się i wskoczył do kanału portowego. Interweniowała policja