Starszy pan ze Stargardu nieźle zaszalał na drodze. Będzie go to słono kosztowało!

i

Autor: KPP Stargard Starszy pan ze Stargardu nieźle zaszalał na drodze. Będzie go to słono kosztowało!

Konsekwencje będą bolesne

Starszy pan ze Stargardu nieźle zaszalał na drodze. Będzie go to słono kosztowało!

2022-11-07 12:31

Pośpiech będzie go słono kosztował. Starszy mężczyzna, który siedział na kierownicą audi, tak się spieszył, że ponad dwukrotnie przekroczył dozwoloną prędkość. Poza tym dopuścił się jeszcze innych poważnych wykroczeń, co w rezultacie nie tylko mocno uszczupli jego portfel, ale także będzie musiał zapomnieć o prowadzeniu samochodu, gdyż stracił prawo jazdy.

Do zdarzenia doszło pod koniec października, na ul. Szosa Maszewska w Stargardzie. Policjanci drogówki zatrzymali kierującego osobowym audi, który w obszarze zabudowanym pędził z prędkością 105 km/h, czyli o 55 km/h za szybko. To jednak nie jedyne wykroczenie, jakiego dopuścił się 70-latek.

- Ponadto mężczyzna popełnił szereg wykroczeń m.in. nie zastosował się do znaku linia podwójna ciągła oraz zakazu wyprzedzania na skrzyżowaniu - mówi mł. asp. Justyna Siwarska ze stargardzkiej komendy.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. Pośpiech będzie go również słono kosztował. Za popełnione wykroczenie 70-latek został ukarany mandatem w wysokości 5 tysięcy złotych. Na jego konto wpłynęły również 23 punkty karne.

Sonda
Czy powinny być surowsze kary dla piratów drogowych?
Piraci drogowi w Zachodniopomorskiem. Ich wyczyny budzą grozę!