Podejmij wyzwanie!

Sprawdź się w roli żołnierza podczas ferii zimowych! Trwają zapisy na drugą edycję "Trenuj z wojskiem" w Zachodniopomorskiem

2022-12-23 14:02

Rusza druga edycja akcji "Trenuj z wojskiem" podczas której można sprawdzić się w roli żołnierza, a także nabyć nowe umiejętności. Właśnie rozpoczął się nabór. Warto się pospieszyć, bo liczba miejsc jest ograniczona. Kto może wziąć udział i jakie atrakcje czekają na uczestników? Sprawdźcie szczegóły!

"Trenuj z wojskiem" - kto może się zgłosić?

W okresie ferii zimowych, czyli od połowy stycznia do końca lutego 2023 roku, w 31 jednostkach wojskowych na terenie całego kraju, w każdym województwie będzie można wziąć udział w popularnych sobotnich szkoleniach wojskowych dla każdego w ramach drugiej edycji akcji "Trenuj z wojskiem. Mieszkańcy województwa zachodniopomorskiego będą mogli szkolić się w dwóch terminach i dwóch lokalizacjach, z żołnierzami 12. Brygady Zmechanizowanej. W sobotę, 11 lutego 2023 r. na terenie strzelnicy garnizonowej w Stargardzie, a tydzień później 18 lutego 2023 r. – na strzelnicy garnizonowej w Szczecinie.

- Jedynymi warunkami uczestnictwa są: wiek od 15 do 65 lat i wyłącznie polskie obywatelstwo - mówi oficer Prasowy 12BZ, por. Irena Paczek-Krawczak.

Warto też mieć odpowiedni ubiór, czyli długie lub sportowe buty, długie spodnie, kurtkę lub bluzę, czapkę i rękawiczki.

Czego nauczysz się podczas szkolenia?

Szkolenia rozpoczną się o godz. 8:00 i potrwają do godz. 16:00. Przez osiem godzin będzie można nauczyć się między innymi:

  • podstaw posługiwania się bronią,
  • strzelania,
  • taktyki,
  • przetrwania w terenie,
  • rzutu granatem,
  • walki wręcz w bliskim kontakcie,
  • pierwszej pomocy przedmedycznej,
  • terenoznawstwa,
  • działania na wypadek alarmów i skażenia.

Szkolenie kończy się wspólnym ogniskiem, poczęstunkiem grochówką oraz wręczeniem certyfikatów uczestnictwa wszystkim szkolonym. Będzie to również okazja do rozmów z przedstawicielami Centralnego Wojskowego Centrum Rekrutacji o możliwościach szkoleń lub wstąpienia do wojska.

- Każdy kto zakosztuje żołnierskiego życia w pigułce i wyrazi chęć na pogłębienie zdobytej wiedzy będzie mógł tego dnia porozmawiać z wojskowymi rekruterami z Wojskowego Centrum Rekrutacji ze Szczecina lub Stargardu - dodaje kpt. Piotr Prokop z Ośrodka Zamiejscowego w Szczecinie Centralnego Wojskowego Centrum Rekrutacji. - Dzięki temu dowie się jak aplikować na szkolenie podstawowe w ramach dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej bądź terytorialnej służby wojskowej, a jeśli jest studentem udzielona mu zostanie wyczerpującą informacją na temat Szkół Legii Akademickiej.

Jak się zgłosić?

Żeby wziąć udział w szkoleniu w ramach akcji "Trenuj z wojskiem", należy wysłać zgłoszenie na adres: trenuj_z_wojskiem_12BZ@ron.mil.pl. W zgłoszeniu należy podać imię i nazwisko, wiek, termin szkolenia oraz kontakt do siebie (e-mail lub numer telefonu - tylko do celu potwierdzenia obecności kilka dni przed szkoleniem oraz przesłania niezbędnych informacji).

Nabór trwa do godz. 13.00 dnia poprzedzającego szkolenie. Liczba miejsc jest ograniczona, liczy się kolejność zgłoszeń.

Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej Ministerstwa Obrony Narodowej.

Jak wyglądają szkolenia w ramach akcji "Trenuj z wojskiem"? Zobacz w poniższej galerii:

Czy dostałbyś się do wojska? Sprawdź się w naszym QUIZIE!

Pytanie 1 z 9
Czy w Polsce istnieje obowiązkowy pobór do wojska?
Szkolenia Trenuj z wojskiem z żołnierzami 12. Brygady Zmechanizowanej

i

Autor: mat. prasowe Szkolenia "Trenuj z wojskiem" z żołnierzami 12. Brygady Zmechanizowanej