Słońce i przyjemne temperatury dominują. Szykuje się piękny dzień [PROGNOZA POGODY 6 SIERPNIA]

2020-08-06 7:01 KM
Niegroźne chmury na niebie
Autor: CC Pixabay.com Słońce i przyjemne temperatury dominują. Szykuje się piękny dzień! [PROGNOZA POGODY 6 SIERPNIA] / Zdjęcie poglądowe

Prognoza pogody na 6 sierpnia. Sprawdzamy pogodę na dziś (6.08.2020). Co słychać w czwartek? Mamy dobre wieści dla tych, którzy odpoczywają nad morzem. Wakacje 2020 w końcu będziemy mogli odczuwać w pełni. Pozytywnych wiadomości jest zresztą więcej - w ciągu najbliższych kilkunastu godzin parasole raczej nam się nie przydadzą. Eksperci IMGW sugerują, że czeka nas bardzo przyjemny dzień.

Spis treści

  1. Prognoza pogody na 6 sierpnia. Co słychać w Polsce?
  2. Prognoza pogody na 6 sierpnia - temperatura. Gdzie najcieplej?
  3. Prognoza pogody na 6 sierpnia. Gdzie spadnie deszcz?
  4. Prognoza pogody na 6 sierpnia. Wiatr się uspokoi?

Prognoza pogody na 6 sierpnia. Co słychać w Polsce?

Tradycyjnie o poranku sprawdzamy dla was aktualne prognozy pogody i opieramy się na doniesieniach ekspertów IMGW. Już w środę informowaliśmy was o potencjalnej poprawie warunków atmosferycznych i na szczęście w czwartek (6 sierpnia) ten proces będzie trwał. Wakacje 2020 w pełni? Najbliższe kilkanaście godzin wreszcie będzie można zapisać po stronie przyjemnych. Nie oznacza to jednak, że deszcz postanowił całkowicie opuścić nasz kraj. Sprawdźcie gdzie ewentualnie przydadzą się parasole i jakie temperatury będą obowiązywać w konkretnych regionach.

Prognoza pogody na 6 sierpnia - temperatura. Gdzie najcieplej?

W czwartek (6.08.2020) najcieplej będzie w Lublinie - 28°C, a tylko "oczko" mniej w Warszawie, Rzeszowie, Kielcach, Poznaniu, Szczecinie i Gorzowie Wielkopolskim. Ciepło również nad morzem - w Gdańsku ok. 25 stopni. Najchłodniej - ale nadal przyjemnie - w Suwałkach i Olsztynie, po 24 stopnie.

Prognoza pogody na 6 sierpnia. Gdzie spadnie deszcz?

- W dzień zachmurzenie małe i umiarkowane, po południu miejscami, zwłaszcza na południu i południowym wschodzie kraju, przejściowo wzrastające do dużego i tam możliwe słabe opady deszczu - przekazują synoptycy IMGW na oficjalnej stronie Instytutu.

Prognoza pogody na 6 sierpnia. Wiatr się uspokoi?

Zdaniem ekspertów wiatr będzie słaby i umiarkowany, północno-wschodni oraz wschodni. Wszystko wskazuje na to, że nie będzie nam psuł klimatu.

Kolejne doniesienia pogodowe już jutro. Uwaga - w piątek do naszego kraju dotrą kolejne fronty burzowe. O szczegółach przeczytacie niebawem na naszym portalu.

Pod Wrocławiem tworzyła się trąba powietrzna? Niebezpieczna pogoda!

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.