Połasił się na czekoladę. Łasuch-recydywista gorzko tego pożałuje

i

Autor: jackmac34 / CC0 / pixabay.com Połasił się na czekoladę. Łasuch-recydywista gorzko tego pożałuje

"Słodka" kradzież

Rzucił się na czekoladę. Łasuch-recydywista gorzko tego pożałuje

2023-03-07 10:19

Ukradł w sklepie czekoladę. Nie była to jedna tabliczka, lecz... sześćdziesiąt! Żeby tego było mało, dołożył do tego pięć paczek kawy. Jak się okazało, nie był to pierwszy konflikt z prawem 27-latka ze Szczecina. Łasuch-recydywista wkrótce odpowie za swoje czyny przed sądem.

Prokuratura Rejonowa Szczecin-Zachód zakończyła śledztwo w sprawie kradzieży artykułów spożywczych z jednego z dyskontów. Łupem złodzieja padła spora ilość czekolady i kawy o wartości ponad 900 złotych. 27-latek, który działał w warunkach recydywy, wkrótce stanie przed wymiarem sprawiedliwości.

- Jak ustalono do zdarzeń doszło w dniu 1 lipca 2022 r. w Szczecinie - tłumaczy prok. Alicja Macugowska-Kyszka z Prokuratury Okręgowej w Szczecinie. - Tego dnia podejrzany udał się do sklepu spożywczego sieciowej marki, gdzie dokonał zaboru w celu przywłaszczenia artykułów spożywczych w postaci 60 sztuk czekolady oraz 5 sztuk kawy, o łącznej wartości ponad 900 zł.

Jak się okazało, podejrzany 27-latek w przeszłości był już karany sądownie, a kradzieży dopuścił się w warunkach recydywy.

- Aktualnie mężczyzna przebywa w zakładzie karnym, gdzie odbywa karę pozbawienia wolności za inne przestępstwo - dodaje rzeczniczka prokuratury.

Do sądu trafił już akt oskarżenia, co oznacza, że mężczyzna wkrótce odpowie za swoje czyny przed wymiarem sprawiedliwości. Za zarzucane mu przestępstwo kradzieży, zgodnie z kodeksem karnym grozi od 3 miesięcy do 5 lat więzienia. Jednak w przypadku przestępstwa popełnionego w warunkach recydywy sąd może wymierzyć karę pozbawienia wolności w wysokości do górnej granicy ustawowego zagrożenia zwiększonego o połowę.

QUIZ. Nie da rady bez czekolady! Rozpoznaj czekoladowe hity i zostań czekoladowym mistrzem!

Pytanie 1 z 22
Delikatne pianki w polewie czekoladowej to:
Czekolada – dowiedz się, dlaczego warto jeść czekoladę
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany